صفحه اصلی / اخبار / بوی طولانی بودن اعتصاب كالج های انتاريو به مشام می رسد

بوی طولانی بودن اعتصاب كالج های انتاريو به مشام می رسد

تورنتو-  اعتصاب 12 هزار نفر از کارکنان کالج های انتاریو، از جمله استادان و مدرسین موسسات آموزشی انتاریو از دوشنبه 16 اکتبر آغاز شد. پس از آغاز اعتصاب، دب متیوز، وزیر آموزش عالی انتاریو و نمایندگان مجلس استان از طرفین دعوی، یعنی اتحادیه و مسوولین کالج ها خواستند که بر سر میز مذاکره بازگشته و زمینه را برای بازگشت هر چه سریعتر 300 هزار دانشجوی کالج در استان به کلاس درس فراهم کنند.

خانم متیوز در پاسخ به این سوال که آیا دولت برای بازگشایی کلاس ها، مداخله کرده و دستور <بازگشت به کار> را صادر خواهد کرد یا نه، گفت که فعلا لزومی برای این کار وجود ندارد و دولت ترجیح می دهد که به طرفین دعوی امکان حل و فصل اختلافات و حصول توافق را بدهد. وی گفت: برای دانشجویان مهم است که طرفین مذاکره را از سر بگیرند.

در حال حاضر، کلاس های آکادمیک، دوره های کارآموزی، دوره های آموزشی پاره وقت و سمینارها کنسل شده و فقط برنامه های co-op و آموزش آنلاین که مربوط به کادر آموزشی نمی باشند، به کار خود ادامه می دهند. مشخص نیست که اعتصاب چه مدت ادامه داشته باشد، ولی تحلیلگران احتمال طولانی شدن آن را می دهند.

اعضای هیئت علمی، از جمله اساتید تمام وقت، مدرسینی که بین 7 تا 12 ساعت در هفته تدریس می کنند، مشاوران و کارکنان کتابخانه در 24 کالج دولتی انتاریو، از دوشنبه 17 اکتبر، اعتصاب خود را آغاز کرده اند.

اتحادیه، خواهان برابر شدن تعداد کارکنان تمام وقت و نیمه وقت (به صورت 50 – 50) و امنیت شغلی بیشتر برای کارکنان می باشند، اما مسوولین کالج ها با این پیشنهاد موافق نیستند و می گویند که به دلیل کاهش ثبت نام های جدید، استخدام کارکنان به صورت تمام وقت مقرون به صرفه نیست. آنها همچنین می گویند که درخواست اتحادیه، 250 میلیون دلار هزینه اضافی بر کالج ها تحمیل خواهد کرد.

از سوی دیگر دانشجویان کالج با امضای طوماری خواستار عودت داده شدن شهریه شان می باشند. تعداد امضاءکنندگان این طومار تا سه شنبه 17 اکتبر به 45 هزار رسیده بود.

رهبران احزاب محافظه کار و نیودموکرات، خواستار دخالت دولت برای بازگرداندن هرچه سریعتر دانشجویان به کلاس های درس شده اند.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *