اخباراخبار کانادا

بومیان کانادا: دولت فدرال برای ما احترام قائل نیست 

اتاوا- نتایج به دست آمده از نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که دو سوم از بومیان کانادا احساس می کنند که دولت فدرال برای آنها و هویت شان احترام قائل نیست. این یکی از یافته های نظرسنجی است که در فاصله باقیمانده تا انتخابات اکتبر 2019، به سفارش خبرگزاری CBC و توسط Public Square Research و Maru/Blue انجام شده است. در نظرسنجی که در فاصله 31 مه تا 10 جون انجام شد، 500 فرد از جوامع اقوام نخستین ساکن سراسر کشور نیز شرکت داده شدند. 

67 درصد از شرکت کنندگان بومی معتقد بودند که دولت فدرال برای آنها احترام قائل نیست. 66 درصد نیز ادعا کردند که خود را عضو محترم جامعه کانادا نمی دانند. 

نتیجه جالب دیگر اینکه تنها دو نفر از هر 10 فرد بومی معتقد بودند که جاستین ترودو شایستگی انتخاب مجدد به سمت نخست وزیری را دارد. 

هایدن کینگ، از مدیران ارشد انستیتوی تحقیقاتی Yellowhead   می گوید که بی اعتمادی اقوام نخستین به دولت لیبرال دور از انتظار نیست. کینگ گفت: ما دولتی داریم که 4 سال قبل با قول بهبود و ارتقای روابط با جوامع بومی روی کار آمد، اما طی 4 سال گذشته بارها قولش را شکست. 

جوامع نخستین مهمترین دغدغه ها و نیازهای خود را دسترسی به آب سالم، بهبود شرایط زندگی در مناطق تحت کنترل بومیان، دسترسی به مشاوره روانی، آموزش حرفه ای و ایجاد فرصت های اقتصادی اعلام کردند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!