اخباراخبار کانادا

بورسیه دانشگاهی چهار ساله برای دانش آموز قربانی توهین نژادی

 

تورنتو- به نقل از بلاگتو: جاشوا تلماک، به مناسبت تولد هجده سالگی اش، جایزه ارزشمندی را از تیم فوتبال Toronto Argonauts و بنیاد Pinball Clemons دریافت کرد: بورسیه 4 ساله برای ادامه تحصیل در دانشگاه دلخواه! 

دوستان و حامیان جاشوا، به مناسبت جشن تولد او با اتومبیل هایشان از مقابل خانه او در اجکس عبور کردند. مالکوم میلر، از بازیکنان تیم بسکتبال تورنتو رپترز نیز پیام تبریکی را برای وی ارسال کرد. 

شان کالیر، شهردار اجکس، تشویق نامه ای را از سوی شورای شهر به تلماک اهداء کرد. 

جاشوا که در دبیرستان کاتولیک St. Mary در پیکرینگ تحصیل می کرد، قصد داشت با درج پیام <روحت شاد مادر بزرگ. از راهنمایی هایت در 4 سال دبیرستان، متشکرم. > در yearbook یا کتاب سال دبیرستان، یاد مادر بزرگ فقیدش را گرامی بدارد. 

اما به جای این پیام در کنار عکس و نام او در کتاب، پیام توهین آمیزی درباره هارامبه، گوریلی که در باغ وحش سینسیناتی با گلوله هلاک شد، درج شده بود.  

 

 

آنچه بر جاشوا گذشت، به سرعت در رسانه های اجتماعی منتشر شد و موجی از انتقاد را سبب شد. سوزان دووان، مدیر دبیرستان بلافاصله با انتشار بیانیه، این برخورد نژادپرستانه را محکوم کرد. در بخشی از بیانیه آمده است: کتاب سال 2020، در روز 10 اکتبر بین دانش آموزان توزیع شد. این کتاب می بایست مانند هر سال حاوی خاطرات خوب دانش آموزان و آموزگاران باشد. از مشاهده پیام توهین آمیزی که بدون اطلاع ما در کتاب درج شده است، متاسف می باشیم. این پیام خصمانه و نژادپرستانه است و مغایر آرمان و اعتقادات دبیرستان ما می باشد. تحقیقات رسمی خود را با همکاری پلیس ناحیه دورهام آغاز کرده ایم تا از روبرو شدن عاملان با قانون اطمینان حاصل شود. 

در بیانیه مدیر دبیرستان، همچنین از دانش آموزان خواسته شده است کتاب سال را به دبیرستان عودت بدهند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست