اخباراخبار جهان

بوئینگ در ماه سپتامبر حتی یک هواپیما هم نفروخت

 

در ماه‌ های اکتبر 2018 و مارچ 2019 دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس در اندونزی و اتیوپی سقوط کردند و در پی آن پرواز این مدل ممنوع شد و بسیاری از شرکت‌ های مسافربری سفارش‌ های خرید خود را پس گرفتند.

بزرگترین شرکت هواپیماسازی ایالات متحده هنوز این بحران را پشت سر نگذاشته بود که گرفتار پیامدهای پاندمی کرونا شد. شرکت بوئینگ در بیانیه‌ ای که روز 13 اکتبر منتشر کرد خبر داد که در ماه سپتامبر حتی یک هواپیما هم نفروخته است.

افزون بر این مشتریان این شرکت در ماه میلادی گذشته سفارش خرید 51 فروند هواپیمای مسافربری از آن را پس گرفته ‌اند.

بخشی از بحران کنونی بوئینگ به اشکالاتی در طراحی، به خصوص مشکل نرم‌ افزاری در هواپیماهای مدل 737 مکس مربوط می ‌شود که در ماه مارچ سال گذشته ممنوعیت پرواز آنها را به دنبال داشت.

شیوع ویروس کرونا در سال جاری میلادی فعالیت تمام خطوط هواپیمایی در سراسر جهان را مختل کرد و هزاران هواپیمای مسافربری در ماه‌ های گذشته بلااستفاده مانده‌ اند.

 

 

کاهش شدید مسافرت با هواپیما، شرکت‌ های مسافربری را هم با مشکلات مالی جدی روبرو کرد و باعث شد سفارش هواپیماهای جدید متوقف و برخی سفارش‌ های قدیمی بازپس گرفته شود.

کاهش سفارش جدید، لغو سفارش‌ های قبلی

شرکت بوئینگ در سه ماهه سوم سال 2020 تنها 28 فروند هواپیما به مشتریانش تحویل داد. این رقم در مدت زمان مشابه سال پیش 63 هواپیما بوده است.

این شرکت در سال جاری تنها 67 سفارش خرید هواپیما ثبت کرده و در همین حال 448 سفارش قبلی به دلیل وضعیت بحرانی صنعت هوانوردی و گردشگری پس گرفته شده‌ اند.

ایرباس به عنوان رقیب اصلی بوئینگ، گرچه به دلیل شیوع کرونا وضعیت مطلوبی ندارد، اما با این همه در ماه گذشته 57 هواپیما به مشتریان تحویل داده که دو برابر هواپیماهای تحویل داده شده رقیب در تمام فصل سوم سال بوده است. در عین حال ایرباس هم سفارش جدید زیادی نداشته است.

بوئینگ امسال هزاران کارمند خود را اخراج کرده اما همچنان از قبول کمک‌ های دولتی سر باز می ‌زند و قصد دارد بحران اقتصادی خود را با یاری وام از بخش خصوصی و عرضه میلیاردها دلار اوراق قرضه پشت سر بگذارد.

میزان توفیق شرکت هواپیماسازی آمریکایی هنوز چندان مشخص نیست، به خصوص آن که بحران در بوئینگ پیش از شیوع کرونا آغاز شده بود.

پیشی گرفتن ایرباس از بوئینگ

بوئینگ تا پیش از سقوط دو هواپیمای مدل 737 مکس، غول صنایع هواپیماسازی جهان محسوب می‌ شد و در سال 2018 حدود صد میلیارد دلار فروش داشت.

وضعیت شرکت بحران ‌زده بوئینگ باعث شد که ایرباس به عنوان رقیب اصلی اروپایی آن، در سال 2019 با رشدی نزدیک به ده درصد عنوان بزرگترین تولیدکننده هواپیمای جهان را پس از 9 سال دوباره از آن خود کند.

ایرباس در سال گذشته میلادی با افزایش سفارش‌ ها 863 فروند هواپیمای مسافربری تولید کرده، در حالی که تولید بوئینگ از حدود 800 فروند در سال 2018 در سال گذشته تقریبا نصف شده است.

با توجه به آمار ماه‌ های گذشته به نظر می‌ رسد ایرباس تا پایان سال برتری خود بر بوئینگ را حفظ کند اما شرکت هواپیماسازی اروپایی هم از زیان‌ های پاندمی کرونا بی‌ نصیب نبوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست