اخباراخبار کانادا

به زودی مردم انتاریو از ضدعفونی کردن خرید ها در خانه خلاص خواهند شد؛ Xgerminator در راه است

به گزارش blogto، ماشین های ضدعفونی کننده خرید های روزانه مردم انتاریو در راه هستند.

در روزگاری نه چندان دور، اگر خرید های خود را در خانه ضدعفونی کرده و می شستید جزو افراد وسواسی محسوب می شدید، اما امروز شستشوی خرید های باز و بسته بندی تبدیل به رفتاری عادی شده است. 

دستگاه Xgerminator ماشینی است که می تواند در کمتر از 30 ثانیه با اشعه UVC خرید های شما را ویروس زدایی کند. این ماشین در قسمت صندوق فروشگاه نصب خواهد شد و شما را از زحمت شستن خرید ها در خانه خلاص خواهد کرد. نصب این ماشین ها نتیجه همکاری بین شرکت Prescientx و دو بانوی سرمایه گذار است.

در وبسایت رسمی این شرکت آمده است: دستگاه Xgerionator به میزانی اشعه UV-C از خود منتشر می کند که سلول ویروس کرونای جدید را که عامل بیماری کووید-19 است، غیر فعال می کند. نفوذ اشعه این دستگاه به درون سلول ویروس، منجر به تخریب ساختار ژنتیک آن شده و از تکثیر ویروس جلوگیری می کند. این اشعه سایر ویروس های کرونا را از بین می برد و انتظار می رود بر ویروس کرونای جدید هم به همان شکل عمل کند.

قرار است مرحله پاکسازی در فروشگاه ها، پس از اسکن شدن اجناس توسط صندوقدار و قرار گرفتن آنها روی نوار نقاله انجام شود. در این مرحله اجناس از تونلی عبور داده می شوند که به آنها اشعه UV-C می تاباند. مشتری پس از آن می تواند با پوشیدن دستکش تمیز یا ضدعفونی کردن دست های خود، خرید ها را با خیال راحت در کیسه بگذارد و به خانه ببرد.

 

 

به نوشته این وبسایت، UV-C نوعی اشعه ماوراء بنفش با طول موج کوتاه است که می تواند ساختار ملکولی باکتری، ویروس، و سایر پاتوژن ها را تخریب کند. استفاده از این اشعه برای ضدعفونی، در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها متداول است.

 

 

به علاوه، تابش این اشعه بر روی مواد غذایی هیچ ضرری ندارد و حتی از مایعات ضدعفونی کننده سالم تر است چرا که مشکل باقی ماندن مواد شیمیایی بر روی مواد غذایی را ندارد. اما تابیدن این اشعه بر روی پوست و بدن ایمن نیست بنابراین هیچ وقت دست ها یا گوشی موبایل خود را زیر آن نگیرید.

دو بانوی سرمایه گذاری که برای نصب این دستگاه در فروشگاه ها به شرکت  Prescientx پیشنهاد همکاری داده اند، آلیسا مینسر، مشاور فروش املاک، و دارا گالینگر، یکی از موسسان و مدیر عامل سابق کارگاه پخت نان Brodflour، و همچنین مدیر بازاریابی شرکت Sobeys است.

گالینگر گفت: هر خدمت جدیدی که در فروشگاه های خوار و بار ارائه شود، باید اول پذیرش آن از سوی مشتریان به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این دستگاه از 20 می تا 1 ژوئن به صورت آزمایشی در سامر هیل مارکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برد مک مولان، مدیر سامر هیل مارکت گفت: دیروز این دستگاه را نصب کردیم و بازخورد مشتریان عالی بود. همه مشتاقانه درباره آن از کارکنان می پرسیدند و دوست داشتند اجناسشان را در آن قرار بدهند. دستگاه تا این لحظه بدون اشکال کار کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!