مقالاتمقالات اجتماعی

به زودی؛ لغو تعداد بیشتری از محدودیت های ناشی از پاندمی در انتاریو 

 

دولت انتاریو به ریاست داگ فورد طی چند روز آینده تعداد بیشتری از محدودیت های وضع شده برای کنترل COVID-19 را لغو خواهد کرد. این در حالیست که وضعیت اضطراری در انتاریو تا 19 ماه مه تمدید شده است. 

فورد با خوشبینی محتاطانه متذکر شد که به زودی مراکز پرورش و فروش گل و گیاه، فروشگاه هایی مانند Home Depot و Lowes  و همچنین Canadian Tire به شرط رعایت نکات ایمنی برای تضمین سلامتی مراجعه کنندگان و کارکنان، بازگشایی خواهند شد. 

فورد طی کنفرانس خبری روزانه تاکید کرد که مردم می توانند به شرط رعایت فاصله فیزیکی، پرداخت غیر نقدی و همچنین رعایت تدابیر ایمنی مشابه آنچه در سوپرمارکت ها به اجرا گذاشته شده است، به صورت حضوری از این فروشگاه ها خرید کنند. مدیران و کارکنان نیز ملزم به نظافت و ضدعفونی روزانه فروشگاه می باشند. 

از دوشنبه آینده، خرده فروشی ها می توانند با تحویل جنس خریداری شده به مشتری در خارج از فروشگاه، فعالیت خود را از سر بگیرند. 

 

 

خبر خوب دیگر اینکه دولت اجازه از سرگیری کار ساخت و ساز کاندومینیوم ها و مجتمع های آپارتمانی را داده است. 

رئیس دولت انتاریو با تاکید بر پیامدهای منفی بازگشایی سریع و بدون برنامه در سایر حوزه های قضایی کانادا، گفت که هرگونه بی توجهی و کوتاهی می تواند سبب شیوع موج دوم ویروس بشود. 

یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در کنفرانس خبری چهارشنبه 6 ماه مه، روند و میزان تست تشخیص COVID-19 در سطح استان است. در فاصله 24 ساعت (5 تا 6 مه) 12 هزار و 961 تست در آزمایشگاه های واقع در استان انجام شد. اما مشکل ناکافی بودن تست های انجام شده در روز است. دکتر ویلیامز، مقام ارشد درمانی انتاریو قبل از این متذکر شده بود که انتاریو توانایی و ظرفیت انجام 19 هزار و 500 تست در روز را دارد. تعلل و تاخیر در انجام آزمایشات تشخیصی، سبب انتقاد داگ فورد از مراکز درمانی شده است. 

متاسفانه ساکنان خانه های سالمندان آسیب پذیرترین قشر جامعه در برابر ویروس می باشند و حدود سه چهارم از کل مبتلایان به COVID-19 در کشور را تشکیل می دهند. پاندمی در 223 مرکز از 630 خانه سالمندان واقع در سطح استان، گزارش شده است.

آیا برنامه بازگشایی در انتاریو حساب شده و محطاطانه است؟  

با توجه به مقررات ایمنی و دستورالعمل دولت انتاریو، آیا از بازگشایی تدریجی کسب و کارها حمایت می کنید؟ 

مسلما ادامه تعطیلی ها ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد پرجمعیت ترین استان کانادا وارد خواهد کرد. در حالی که بسیاری از مردم از آغاز تدریجی فعالیت های اقتصادی حمایت می کنند، اما واقعیت این است که جلوگیری از شیوع موج دوم بیماری و بازگشت تدریجی زندگی به روال عادی به تک تک شهروندان و پیروی از توصیه های ایمنی و بهداشتی، مهم تر از هر چیز به حفظ فاصله فیزیکی، بستگی خواهد داشت. 

آیا حاضریم با رعایت این توصیه ها چرخ اقتصاد انتاریو را مجددا به حرکت در بیاوریم؟ 

 

شمار مبتلایان به COVID-19 در کشور تا صبح 6 ماه مه 

تعداد کل مبتلایان: 63 هزار و 376 نفر

تعداد کل قربانیان: 4223 نفر

کبک: 34 هزار و 327 نفر (شامل 2510 قربانی و 8284 بهبود یافته) 

انتاریو: 18 هزار و 722 نفر (شامل 1429 قربانی و 13222 بهبود یافته) 

آلبرتا: 5893 نفر (شامل 106 قربانی و 3219 بهبود یافته) 

بریتیش کلمبیا: 2232 نفر (شامل 121 قربانی و 1472 بهبود یافته) 

نووا اسکوشیا: 998 نفر (شامل 41 قربانی و 661 بهبود یافته) 

ساسکاچوان: 487 نفر (شامل 6 قربانی و 310 بهبود یافته) 

مانیتوبا: 282 نفر (شامل 7 قربانی و 238 بهبود یافته) 

نیوفاندلند و لابرادور: 259 نفر (شامل 3 قربانی و 244 بهبود یافته) 

نیوبرانزویک: 120 نفر (شامل 118 بهبود یافته) 

جزیره پرینس ادوارد: 27 نفر (شامل 26 بهبود یافته) 

یوکان: 11 نفر (همگی 11 بهبود یافته)

حوزه شمال غرب : 5 نفر (همگی بهبود یافته) 

نوناووت: بدون مورد ابتلا 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!