اخباراخبار جهان

به زودی؛ ساخت واکسن اوبیستی در پی کشف ویروس عامل اضافه وزن

bahman-azimi-gif

آمریکا- باور کردن آن برای کسانی که در حفظ وزن ایده آل موفق نیستند دشوار است، اما آرزوی ساخت واکسن برای جلوگیری از چاق شدن، در پی کشف شواهد و مدارک قانع کننده ای که اوبیسیتی را به یک ویروس عفونی مرتبط می کند، در حال تبدیل شدن به واقعیت، نزدیک است.

میزان Adenovirus-36 در میان افراد چاق 4 برابر بیشتر از افراد دارای وزن سالم است.

مطالعات انجام شده روی حیوانات نشان می دهد که این ویروس عامل اضافه شدن 15 درصدی وزن بدن است. این ویروس اثر دوگانه دارد. نه تنها باعث تحریک سلول های چربی و ایجاد التهاب می شود، بلکه باعث جلوگیری از مرگ آنها و دفع شدن از بدن می شود.

آدنوویروس ها معمولا با سرماخوردگی و عفونت های چشم و روده ارتباط دارند. یک گونه بسیار نزدیک به adenovirus-36 سبب چاق شدن موش و میمون می شود.

دکتر ریچارد اتکینسون، از پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین، واکسن را ثبت کرده، اما تا به این لحظه موفق به تامین بودجه لازم برای تولید تجاری آن نشده است. به گفته دکتر اتکینسون، این واکسن می تواند به کودکان تزریق شود تا از سرایت ویروس به ایشان و بالطبع ابتلا به چاقی مفرط جلوگیری شود.

اما در حال حاضر همه دانشمندان با نظر این محقق موافق نیستند. دکتر نیک فاینر از University College London می گوید که برای اثبات ارتباط بین این ویروس و اضافه وزن تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان