اخباراخبار کانادا

به دستور دولت آلبرتا؛ کاهش تولید نفت برای مقابله با بحران افت قیمت

آلبرتا- ریچل ناتلی، رئیس دولت آلبرتا دستور کاهش موقت تولید نفت خام به مدت 1 سال را برای مقابله با افت قیمت و تکمیل شدن ظرفیت مخازن صادر کرد. ناتلی گفت: <این یک تدبیر موقتی است. ما در واقع نفت مان را خیرات می کنیم. این وضعیت نمی تواند ادامه داشته باشد.> به گفته ناتلی، تولید نفت خام و بیتومن 8.7 درصد یا 325 هزار بشکه در روز کاهش می یابد.

آلبرتا روزانه 3.7 میلیون بشکه نفت تولید می کند. این میزان 190 هزار بشکه بیشتر از ظرفیتی است که قادر به حمل آن می باشد. هم اکنون حدود 35 میلیون بشکه نفت در انبارها وجود دارد. این مساله باعث شده نفت آلبرتا به قیمت حدود بشکه ای 10 دلار فروخته شود، که به مراتب ارزان تر از نفتی است که سایر تولیدکنندگان بین المللی می فروشند. کاهش تولید، 31 دسامبر 2019 به پایان می رسد.

لازم به ذکر است که احزاب <محافظه کاران متحد> و <حزب آلبرتا> قبل از این خواستار کاهش تولید نفت در آلبرتا شده بودند. جیسون کنی، رهبر حزب محافظه کاران متحد ضمن درست خواندن تصمیم دولت، ناتلی را در قرار گرفتن آلبرتا در وضعیت بحرانی مقصر قلمداد کرد و گفت که ناتلی می بایست بیشتر از این بر دولت ترودو بابت کنسل شدن پروژه خط لوله Northern Gateway، فشار وارد می کرد.

استیون ماندل، رهبر حزب آلبرتا نیز گفت که بهار سال جاری در مورد بحرانی بودن وضعیت در آلبرتا به دولت نیودموکرات هشدار داده شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان