مقالاتمقالات اجتماعی

بهترین شهرهای کانادا برای کاریابی

دنیل تنسر- هافینگتن پست

به طور کلی بازار کار در نقاط گوناگون کانادا بسیار تفاوت دارد. خوشبختانه به سبب افزایش شدید فرصت های شغلی، این تفاوت دارد کاهش پیدا می کند. کمااینکه براساس نوشته رابرت کاسیک اقتصاددان ارشد بانک مونترال در گزارش بازار کار این بانک، ایجاد فرصت های شغلی به جز استان منی توبا در سایر نقاط کشور نسبتا گسترده بوده است. همچنین تفاوت چنین گسترشی در مناطق مختلف به شکلی تاریخی نسبتا مساوی می باشد. 

در مجموع در فصل دوم سال جاری 132 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده، که از 2010 به این سو بالاترین محسوب می شود.
آنچه در پی می آید، فهرست بهترین شهرهای کانادا برای کاریابی است:

10- وینی پگ، استان منی توبا 

رده بندی سال گذشته: 26ام

میزان بیکاری: 5.2 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 2.5+ درصد

این روزها اوضاع حوزه های صنعتی، فنی و رسانه های دیجیتالی این شهر، حسابی رو به راه است. کمااینکه در هر ماه در بخش سفارش غذای اینترنتی آن 175 نفر استخدام شده اند. هزینه بسیار پایین زندگی و زمستان های سرد و طولانی، به ترتیب از نقاط قوت و ضعف وینی پگ به شمار می روند.

9- کینگستون استان انتاریو 

رده بندی سال گذشته: 28ام

میزان بیکاری: 4.6 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 3.7+ درصد

می توان گفت زندان، کالج نظامی و دانشگاه این شهر، سه کارفرمای آن هستند. اما در حالی که نیمی از شاغلان در بخش دولتی کار می کنند، بخش خصوصی و به ویژه انبارداری نیز علاقمندان را استخدام می نمایند. 

هشدار: کینگستون در استانه کمبود مسکن قرار دارد.

8- هالیفکس، استان نووااسکوسیا 

رده بندی سال گذشته: 6ام

میزان بیکاری: 5.2 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 4+ درصد

افزایش مهاجرت به بخش موسوم به کانادای آتلانتیک (منطقه شامل استان های جزیره شاهزاده ادوارد، نیوبرانزویک، نوااسکوشیا و بخش شرقی نیوفاندلند و لابرادور، که در کنار اقیانوس اطلس قرار دارند. ایران جوان) سبب نوآوری های اقتصادی در کل منطقه و به ویژه این بزرگترین شهر آن شده است. بنابراین شرکت های تازه تاسیس به شدت در حال استخدام نیرو می باشند. در نتیجه جوانان دارند به هالیفکس بازمی گردند، تا از فرصت های شغلی موجود و هزینه های زندگی در آن که در بین شهرهای بزرگ کانادا پایین تر است، بهره ببرند.

7- کلونا، استان بریتیش کلمبیا

رده بندی سال گذشته: 11ام

میزان بیکاری: 4.4 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 2.6+ درصد

اقتصاد کلونا عمدتا برمبنای کشاورزی و گردشگری قرار دارد. اما درعین حال به سبب رو به افزایش بودن صنایع فناوری سطح بالا و فیلم، این شهر به اندازه خودش دارای تنوع کارفرما هم هست. هم اینک نیز حتی صنعت هوا- فضایش در حال استخدام نیرو می باشد.

6– ونکوور، استان بریتیش کلمبیا

رده بندی سال گذشته: 14ام

میزان بیکاری: 4 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 25.9+ درصد

در سال های اخیر کل این استان محل کارآفرینی گستره بوده، و در ونکوور صنایع فناوری سطح بالا و سرگرمی سازی به ویژه به استخدام پرداخته اند. البته به سبب هزینه زیاد اجاره یا خرید مسکن در این شهر، در سایر حوزه ها وضعیت استخدام جالب نیست.

5- گوئلف، استان انتاریو 

رده بندی سال گذشته: 23ام

میزان بیکاری: 5.4 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 9.6+ درصد

انتظار می رود، این شهر شاهد شکوفایی شدید اقتصادی باشد. کمااینکه به گفته دست اندرکاران هیئت کانادا می توان در آن در حوزه های ترابری، انبارداری، آموزش، خرده فروشی، داد و ستد، مالی، بیمه و معاملات املاک، کار پیدا کرد. 

4- رجاینا، استان سسکچوان

رده بندی سال گذشته: 20ام

میزان بیکاری: 4.5 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 3.3+ درصد

گرچه بهای اسکان و مواد سوختی هنوز در این شهر گران است، اما به موازات رسیدن میزان بیکاری در کل استان در بهار 2019 به کمترین اندازه در چهار سال اخیر، بازار کار رجاینا نیز دارد رونق پیشین را از سر می گیرد. کمااینکه میزان بیکاری در این شهر تنها در یک سال از 6.4 به 4.5 درصد کاهش یافت. 

3- کبک، استان کبک

رده بندی سال گذشته: 4ام

میزان بیکاری: 2.4 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 2.9+ درصد

گرچه دولت استانی عمده ترین کارفرما محسوب می شود، اما بخش های تولیدات کارخانه ای، فناوری و دفاعی نیز، فرصت های شغلی زیادی ارائه می دهند. کمااینکه کبک با میزان بیکاری 2.4 درصد، از این نظر در بین کل شهرهای بزرگ سرآمد است. 

2- کیچنر- واترلو- کمبریج، استان انتاریو 

رده بندی سال گذشته: 24ام

میزان بیکاری: 4.8 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 6.6+ درصد

کیچنر- واترلو مرکز توانمند صنایع فناوری سطح بالا است. اما اخیرا سایر صنایع نیز به رونق بازار کار کمک کرده اند. کمااینکه براساس گزارش گروه نیروی انسانی در حوزه های ترابری، برق و گاز، تولیدات کارخانه ای، مالی و بیمه هم، فرصت های شغلی خوبی ارائه می شوند.

1- برنت فورد، استان انتاریو 

رده بندی سال گذشته: 29ام

میزان بیکاری: 4.7 درصد

تغییر در میزان اشتغال در سال گذشته: 17+ درصد

در دهه اخیر این شهر تصویر اقتصادی مطلوبی نداشت. اما اینک در بخش تولیدات کارخانه ای شاهد احیای گستره است. بگونه ای که واقعا برای فرصت های شغلی موجود، درخواست های کافی ارسال نمی شوند. به همین سبب کارفرمایان درمانده شده اند. اگر کسی در حوزه مورد اشاره تجربه دارد، جایش در برنت فورد است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0