صفحه اصلی / مقالات / بهترین شهرهای کانادا برای بزرگ کردن بچه ها    

بهترین شهرهای کانادا برای بزرگ کردن بچه ها    

به نقل از moneysense.ca: آیا آمار واقعا می تواند به شما در انتخاب بهترین مکان برای بزرگ کردن بچه ها کمک کند؟ هرچقدر بیشتر درباره Saint-Bruno-de-Montarville کبک تحقیق کنید، بیشتر به موثر بودن اعداد و ارقام پی می برید. این شهر دارای یک پارک ملی عظیم است که در واقع در حیاط پشتی آن واقع شده. سنت- برونو به عنوان یکی از سازگارترین شهرها با کودکان شناخته شده است. در اکثر جوامع، برنامه های تابستانی برای بچه ها در نظر گرفته شده اند. اما بایستی از قبل در آنها ثبت نام کرده و مبلغی را پرداخت کنید. در حالی که در سنت- برونو، برای شرکت در اینگونه برنامه ها به ثبت نام و پرداخت وجه نیاز نیست.

کارکنان شهرداری، مسوولیت برگزاری و نظارت بر اردوهای هفتگی در پارک های شهر را به عهده دارند. والدین می توانند فرزندان کوچک خود را (حداقل 6 ساله) به این اردوها سپرده و اطمینان داشته باشند بچه ها باقی روز را سرگرم خواهند شد. ماریلو آلاری، از اعضای شورای شهر سنت – برونو می گوید: فکر نمی کنم چنین برنامه ای در هیچ شهر دیگری اجرا شود. والدین می توانند با اطمینان خاطر از امنیت فرزندان شان آنها را به اردو بفرستند. چون تک تک مسوولین و کارکنان را می شناسند.

اما اردوهای تابستانی مفرح و سرگرم کننده تنها دلیل انتخاب شدن سنت- برونو به مقام اول نیستند. تقریبا یک پنجم از جمعیت این شهر کمتر از 15 سال سن دارند. تقریبا نیمی از خانوارهای ساکن شهر، فرزندانی دارند که هنوز در خانه و نزد والدین شان زندگی می کنند. هزینه نگهداری از نوزادان و کودکان خردسال در مهد، به لطف یارانه های دولت کبک، تنها 8 دلار در روز می باشد.

خانواده هایی که مایل به نقل مکان به سنت- برونو هستند، بایستی به نرخ بیکاری پایین و درآمد بالای خانوارهای ساکن این منطقه توجه کنند. نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 3 درصد و متوسط درآمد، اندکی کمتر از 100 هزار دلار در سال می باشد. حسن بزرگ آن، مقرون به صرفه بودن مسکن در این شهر می باشد. میانگین قیمت مسکن در این شهر 433 هزار دلار می باشد که در مقایسه با بسیاری از شهرهای کشور، پایین محسوب می شود.

از 10 شهر برتر برای بزرگ کردن بچه ها، 8 شهر در کبک و 2 شهر در انتاریو قرار دارند. در میان شهرهای انتاریو، اوکویل رده هفتم و اتاوا رده هشتم جدول را به خود اختصاص داده اند. برلینگتون رده بیستم، وان رده سی ام و میلتون و آرورا به ترتیب رده های سی و چهارم و سی و پنجم جدول را به خود  اختصاص داده اند.

در میان شهرهای آتلانتیک کانادا، شهر Quispamsis نیوبرانزویک، در استان کبک شهر  Saint-Bruno-de-Montarvill، در انتاریو Oakville، در Prairies شهر Weyburn  ساسکاچوان، در آلبرتا St. Albert   و در بریتیش کلمبیا Colwood مقام نخست را کسب کرده اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *