علم و دانش

بهترین زمان بیدار شدن از خواب برای بهره وری هرچه بهتر

 

 

اگر ساعت را تنظیم می کنید تا صبح یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید ولی با بلند شدن صدای زنگ، آن را ساکت کرده و در بستر باقی می مانید، خیلی به خودتان سخت نگیرید. حتما شنیده اید که افراد سحرخیز، کارایی بیشتری دارند و اینکه افراد موفق جزو این گروه هستند. درست است؟  

این باور از نظر کارشناسان چندان درست نیست. از نظر آنها پیروی از یک الگو و زمان مشخص برای خوابیدن تنها راه افزایش بهره وری است.

پژوهشگران بیمارستان بریگام بوستون – ماساچوست، الگوی خواب 61 دانشجوی تمام وقت در کالج هاروارد را به مدت 30 روز ردیابی کردند. اگرچه همه دانش آموزان تقریبا به یک میزان می خوابیدند، اما کسانی که در طول هفته در ساعت های مختلف به رختخواب می رفتند و از خواب بیدار می شدند، در کلاس های خود عملکرد بدتری نسبت به کسانی داشتند که به همان روال خواب ادامه می دادند.

نویسندگان این مطالعه نوشتند: نتایج نشان می دهد که خوابیدن و بیدار شدن تقریبا در یک زمان ثابت با عملکرد تحصیلی خوب ارتباط مثبت دارد.

 

 

در سال 2018 ، محققان دانشگاه بایلور مطالعه مشابهی را در مورد عادت های خواب دانشجویان انجام دادند. آنچه آنها دریافتند تعجب آور نبود: هرچه برنامه خواب دانش آموزان نامنظم باشد، عملکرد آنها در طول هفته بدتر خواهد بود.

بنابراین اگر برخاستن از خواب برای شما شکنجه به نظر می رسد، ساعت زنگ دار خود را روی زمانی تنظیم کنید که قابل کنترل تر باشد و تمام هفته به آن برنامه پایبند باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست