مقالاتمقالات اجتماعی

بهترین راه سرویس اتومبیل های قدیمی تر چیست؟

لو تروتیر- گلوب ومیل
س: من یک تویاتا سیه نای 2005 با موتور ایکس ال ئی 3.3 لیتری دارم، که 267 هزار کیلومتر کار کرده است. وقتی که این میزان 245 هزار و 118 کیلومتر بود، در آخرین تعویض روغن از نوع 5 دبلیو 30 جی تی ایکس استفاده نمودم. اینک موعد تعویض روغن دوباره فرارسیده است. به من توصیه شده این بار هم موتور اتومبیلم را تمیز، و هم از این پس از روغن ترکیبی مصنوعی استفاده کنم. آیا باید به هر دوی این توصیه ها عمل نمایم؟

رومن
ج: مطمئنم زمانی که این مطلب به صورت آن-لاین منتشر شود، در بخش اظهارنظرها مطالب فراوانی به چشم خواهند خورد. زیرا تعویض روغن پس از 21 هزار و 882 کیلومتر، خطای محاسباتی در نگهداری مناسب از اتومبیل به شمار می رود. اما در عین حال در دفاع از شما باید بگویم چنین اشتباهی بیش از آن رخ می دهد، که صاحبان اتومبیل ها اقرار می کنند. فراتر اینکه از آنجایی که اتومبیل شما 267 هزار کیلومتر کار کرده، آشکار است که بگونه ای مستمر مرتکب چنین خطایی نمی شوید.
موتور اتومبیل شما مانند بسیاری از تولیدات آن نسل تویوتا، ساختاری نیرومند و در عین حال با چند مشکل بوده است. بنابراین این اتومبیل به راحتی ظرفیت کار کردن بیشتری دارد. همچنین اگر خطای مورد اشاره تنها یک بار بوده و دیگر تکرار نشود، احتمالا می تواند به خوبی دوام بیاورد.
در عین حال امکان دارد تمیز کردن موتور اتومبیل که خیلی ها آن را توصیه می نمایند، برای اتومبیل های زیاد کار کرده تنها سبب جا به جایی رسوبات گل و لای شود. مساله ای که به نوبه خود باعث مسدود شدن لوله ناقل روغن می گردد، که امکان دارد مشکل ایجاد کند. اما اگر خیلی دلنگران هستید، می توانید موقتا روکش دریچه/ سوپاپ جلویی را بردارید، و میزان گل و لای موجود را بررسی کنید. درغیر این صورت از همان روغن متداول استفاده، و از تمیز کردن موتور اتومبیل خود صرفنظر کنید. اما در دفعات بعدی تعویض روغن را زودتر انجام بدهید.
س: آیا تعویض روغن جعبه دنده های خودکار (گیرباکس های اتوماتیک) به ویژه در اتومبیل های بیشتر کارکرده، ایده ای درست و یا لازم می باشد؟ من یک تویوتا توندار وی 8 دارم، که بیشتر از 300 هزار کیلومتر کار کرده است. البته بگونه ای مستمر آن را سرویس می نمایم. اما هرگز روغن جعبه دنده اش را عوض نکرده ام.

دیوید
ج: در حال حاضر چنین اقدامی ضرورت ندارد. کمااینکه براساس کتابچه راهنمای نگهداری موجود در تارنمای toyota.ca، تعویض روغن جعبه دنده اتومبیل شما باید در هر 96 هزار کیلومتر یک بار انجام شود.
فکر می کنم شما از آن رو این پرسش را مطرح نموده اید، که دراینترنت ماجراهای ترسناکی در این مورد خوانده اید که پس از تعویض روغن جعبه دنده های خودکار اتومبیل های بیشتر کارکرده پیش آمده اند. سرراست ترین توضیح در این باره این است که وقتی روغن اینگونه جعبه ها در موقع مناسب تعویض نشده باشند، باقیمانده های کلاچ های فرسوده به مایعی چسبنده و لجنی لزج مانند تبدیل می شوند، که در واقع چیزها را در کنار هم نگه می دارند. تعویض روغن جعبه دنده سبب تغییر ناگهانی چسبندگی می شود، که امکان دارد به مشکلاتی منجر گردد. مشکلاتی که ظاهرا پیشتر وجود نداشته اند.

اغلب می شنوم که دست اندرکاران مربوطه مخالف تعویض روغن جعبه دنده در اتومبیل های بیشتر کارکرده هستند. این مخالفت از آن رو صورت می گیرد، که آنها نمی خواهند در رخدادهای بعدی دخیل شوند.
شما قطعا می توانید، همچنان از اتومبیل خود استفاده کنید. یا اینکه آن را برای سرویس ببرید. اما اگر پس از سرویس مشکلی فوری ایجاد شد، به محصول مورد استفاده و یا مسئول سرویس کردن ربطی ندارد. بلکه نتیجه نگهداری نادرست است.
__________________________________________________________________
پانویس: لو تروتیر مالک و گرداننده گاراژ موسوم به همه چیز درباره واردات، در میسی ساگا می باشد. در صورتی که شما دارنده گرامی اتومبیل در مورد سرویس آن پرسشی دارید، می توانید با آدرس الکترونیکی زیر تماس بگیرید. در عنوان ای-میل خود نیز، عبارت گاراژ لو/ Lou’s Garage را بنویسید:
globedrive@globeandmail.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان