املاک و مسکنمقالات

بهترین توصیه ها برای یافتن ملک مورد نظر

برگرفته شده از نشریه آسیا پست

ممکن است هر کس برای ملک مورد علاقه خود ویژگی هایی در نظر داشته باشد. اما نباید فراموش کرد، که همواره می توان در هر ملکی تغییراتی به وجود آورد. به عبارت دیگر برای ایجاد تغییرات مورد علاقه، قابلیت انعطاف وجود دارد. پس اصول مهمی که در هنگام خرید ملک باید به آنها توجه شوند، ربط چندانی به ابتیاع بهترین مسکن مورد علاقه ممکن ندارد.

آنچه در ادامه می آید، بهترین توصیه ها برای یافتن ملک مورد نظر هستند.
محل ملک حرف اول را می زند

یک ضرب المثل قدیمی می گوید، محل ملک مهم ترین ویژگی آن است، و حرف اول را می زند. بنابراین خرید ملک مورد نظر نه تنها باید از نظر موانع زمینی طبیعی، زمان رفت و آمد و سرگرمی های پیرامونش مدنظر قرار بگیرد، بلکه خریدار بالقوه باید چیزهای بسیار بیشتری در مورد آن بداند. کمااینکه نگاهی به املاک دور و بر می تواند، سنجه خوبی در مورد همسایگان باشد. مثلا اینکه آیا از آنگونه همسایه هایی هستند، که این خریدار می خواهد داشته باشد؟ یا اینکه آیا ملک مربوطه بیش از اندازه به خیابانی پررفت وآمد، فرودگاه، و یا خط راه آهن، نزدیک است؟ یا اینکه نزدیک ترین پارک به این ملک در چه فاصله ای از آن واقع شده است؟
بنابراین به جای یافتن ملکی که کار ساخت و سازش کاملا تمام شده اما در ناکجاآباد قرار دارد، باید ابتدا محل مناسب را یافت. سپس در ملک مربوطه تغییرات مورد علاقه را ایجاد کرد.

مجموع هزینه های زندگی

گرچه همانگونه که آمد محل ملک حرف اول را می زند، اما نباید بودجه بندی درست را به دست فراموشی سپرد. زیرا امکان دارد صرف هزینه ای بسیار کمتر از این بودجه، سبب شود سبک زندگی مناسب از دست برود. در عین حال ممکن است مخارج بیش از اندازه بیشتر از بودجه هم کار را به جایی برساند، که خریدار ناچار شود تمام زندگی اش را وقف کار کردن و پول درآوردن برای ملکی و محلی نماید، که فرصت لذت بردن از آنها را پیدا نکند.

برای یافتن ملک و محل مناسب در کنار قیمت مناسب، منطقی خواهد بود که خریدار بالقوه به ابزاری مانند commercial building with DD Property  مراجعه کند. زیرا بسیار پیش می آید که چنین خریداری تنها به سبب محل مربوطه ملکی را ابتیاع کند، و سپس بکوشد تغییرات مورد علاقه اش را در آن به وجود بیاورد. اما تحت هیچ شرایطی و از جمله اشتیاق به زندگی در محلی بهتر، نباید اوضاع بگونه ای باشد که تمامی درآمد ماهانه هزینه شود. بنابراین عاقلانه تر خواهد بود که ابتدا در محل موردنظر ملکی را یافت، که بهایش با بودجه مربوطه همخوانی داشته باشد. به عبارت دیگر به جای اینکه فرد در هنگام مشاهده یک ملک فوق العاده تنها با چشم هایش فکر کند، باید احراز اطمینان نماید که در مورد پیامدهای مالی رفتن زیر بار وام برای خرید جایی در محل مورد علاقه نیز بیندیشد.

فکر کردن به آینده

یکی از مهم ترین مواردی که باید در فهرست مربوطه قرار داده شود، آینده است. زیرا باید در نظر گرفت، که خرید ملک یک سرمایه گذاری بزرگ می باشد. کمااینکه برای به نتیجه رساندن این خرید، زمان، انرژی و پول زیادی، صرف می شود. تمامی کارهایی هم که باید پس از اسباب کشی انجام داد، که جای خود دارند. بنابراین اینکه انسان قصد دارد در چند سال و یا حتی چند دهه آینده در کجا زندگی کند، آنقدری مهم هست که پیش از خرید آن را مدنظر قرار دهد.

دیگر مساله در پیوند با آینده، امکان برخی از تغییرات است. مثلا اگر زوجی بخواهند در نهایت سه فرزند داشته باشند، می شود به جای خرید یک ملک تکمیل شده دو اتاق خوابه، جایی را ابتیاع کنند که مثلا اتاق کوچکی به عنوان دفتر کار برایش در نظر گرفته شده، اما هنوز ساختش به پایان نرسیده است.
آشپزخانه جادار و یا حیاتی با اندازه های خوب و مناسب نیز، از دیگر مواری هستند که می توانند در آینده سبب خرسندی بیشتر شوند.

چکیده اینکه پیدا کردن و خرید ملک به خودی خود سخت است. پس می توان با مدنظر قرار دادن اینگونه توصیه ها، روند مربوطه را اندکی آسان تر کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان