املاک و مسکنمقالات

بهای نسبتا ارزان خانه سبب جذب خریداران

گرفتن آزمایش از خریداران بالقوه برای تأیید قدرت بازپرداخت اقساط وام مسکن و همچنین به اجرا درآمدن قوانین سفت و سخت تر جهت اخذ چنین وامی، از جمله در تورنتو به نسبتا ارزان شدن مسکن منجر گشته است. به همین دلیل خریداران دارند در صورت وجود شرایط مطلوب، دوباره به بازار جذب می شوند.

یک نمونه خوب از این دست فروش خانه ای  در کنار رودخانه هامبر است. مالک این خانه که در شماره 2 خیابان کنول قرار دارد و آن را در اواسط اکتبر برای فروش در بازار عرضه نمود، بهای 899 هزار و 900 دلاری برایش تعیین کرده بود. این ملک در نهایت و تنها در عرض 16 روز پس از عرضه اش در بازار، به قیمت 900 هزار دلار به فروش رفت. مالیات سالانه آن هم 4 هزار و 614 دلار است.

لزوم تحرک در زمان درست

در طرفین و حول و حوش رودخانه مورد اشاره خانه های چند میلیون دلاری  قرار دارند. به همین سبب خریداران در پی ابتیاع ملک در این منطقه، از وجود املاک زیر یک میلیون دلار استقبال می کنند. بنابراین طبیعی است، که این امر در مورد خانه مورد اشاره هم مصداق داشته باشد.

دیدگاه مشاور املاک مربوطه

اد الن مشاور املاک باسابقه تورنتویی در این مورد می گوید: هر قدر میزان به فروش نرفتن املاک عرضه شده به بازار طولانی تر شود، معامله آنها هم مشکل تر می گردد. زیرا اوضاع دیگر مانند یک سال پیش نیست و اندکی غیرقابل پیش بینی شده است. اما خوشبختانه زمانی که آن خانه به بازار عرضه گردید، پیشنهاد خرید 900 هزار دلاری برایش دریافت کردیم. سبب اصلی این پیشنهاد محل قرار گرفتن ملک مربوطه است. زیرا در کنارش پارکی دارای زمین تنیس، رودخانه هامبر، محل های ویژه دوچرخه سواری و دویدن و.. قرار دارند، که بی تردید بر ارزش آن می افزایند.

 

 

از دیگر سو اندازه نسبتا کوچک خانه هم سبب شد که بهایش در مقایسه با محل قرار گرفتن آن، نسبتا ارزان باشد. کمااینکه آقای الن می افزاید: این خانه ارزانترین ملک در آن منطقه بود. چراکه بهای بیشتر املاک آنجا از 2 تا 5 میلیون دلار است. زیرا مساحت برخی از آنها سر به 5 هزار پای مربع/ اسکوئرفیت می زند. در حالی که مساحت خانه مورد اشاره تقریبا بین 1600 تا 1700 پای مربع است.

خریدار موقع شناس چه ملکی به دست آورد؟

ملک مربوطه 54 سال پیش در زمینی 72 در 103 پایی/ فوتی ساخته شده، و سه طبقه است. بنابراین فضاهای مجزای خوبی دارد. مثلا در پایین ترین طبقه دارای یک محل تفریح با شومینه چوب سوز است. در کنار سرسرای اصلی هم، به ترتیب اتاق های نشیمن و نهارخوری قرار دارند. در مجاورت این اتاق ها یک آشپزخانه نوسازی شده می باشد، که در خودش هم جای کافی برای غذاخوردن موجود است. در کنار چنین آشپزخانه جاداری اتاق خانواده ای قرار گرفته، که می توان از آن وارد حیاط رو به جنوب خانه شد.

طبقه بالا نیز شامل سه اتاق خواب و یکی از دو سرویس بهداشتی کامل (شامل دستشویی، توالت، و حمام) است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *