اخباراخبار کانادا

بن بست محافظه کاران: اصرار بر پایان پاندمی یا محکوم کردن انتخابات در دوران پاندمی؟

 

محافظه کاران آلبرتایی این روزها در حالی برگزاری انتخابات زودرس در کانادا در دوران پاندمی را جنایت علیه بشریت می خوانند که همزمان در تبلیغات خود اظهار می دارند به لطف رهبری خردمندانه جیسون کنی، نخست وزیر محافظه کار دولت استانی، پاندمی پشت سرگذاشته شده و مردم می توانند از تابستان بدون کووید لذت ببرند.

و جالب اینجاست که از بیان این دو جمله متناقض خنده شان نمی گیرد، در واقع محافظه کاران آلبرتا دچار همان پدیده ای شده اند که جورج اورول آن را تفکر دوگانه نامیده بود.

به عقیده تحلیلگر thetyee، این واکنش محافظه کاران به رکبی است که از لیبرال ها خورده اند، آنها که تا چندی پیش مرتب طعنه می زدند دولت اقلیت لیبرال باید کنار برود، حالا از اینکه ترودو درست در زمانی که همه نظرسنجی ها نشان از محبوبیت بیشتر او نسبت به ارین اوتول، رهبر محافظه کاران، دارد، اقدام به انحلال مجلس و برگزاری انتخابات کرده است شوکه شده اند.

اکنون نیز شاید اگر دولت کنی این همه بر پایان یافتن پاندمی و بی اهمیت جلوه دادن خطر کووید اصرار نمی کرد، می شد استدلال نادرستی برگزاری انتخابات در دوران پاندمی را از سوی آنها پذیرفت. ضمن اینکه در همین یک سال و نیم گذشته، با وجود شیوع کووید-19، در استان های نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نیوفاند لند و یوکان انتخابات به صورت ایمن برگزار شده و رای های پستی نیز ابزار مناسبی برای کاهش خطر قرار گرفتن رای دهندگان در معرض ابتلا فراهم آورده است.

آخرین تیر ترکش محافظه کاران نیز به میان کشیدن بحث افغانستان و انتقاد به دولت ترودو بود که چرا در زمانی که متحد ما، آمریکا، شکست خورده افغانستان را ترک می کند، لیبرال ها دغدغه برگزاری انتخابات را دارند. و این در حالی است که در سراسر تاریخ، کمتر دوره ای را می توان یافت که تاثیر دولت های خارجی بر اوضاع افغانستان تا این حد کمرنگ بوده باشد

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست