صفحه اصلی / اخبار / بلاتکلیفی خریداران کاندو به دلیل لغو پروژه کاندومینیوم در وان

بلاتکلیفی خریداران کاندو به دلیل لغو پروژه کاندومینیوم در وان

banner-niazmandiha2

تورنتو- پروژه کاندومینیوم متشکل از سه برج ، که قرار بود در Vaughan Metropolitan Centre این شهر (واقع در حومه شمالی تورنتو) ساخته شود، لغو شده و 1 هزار و 100 خریدار را در بلاتکلیفی قرار داده است.

پروژه Cosmos Condminums در سال 2013 از سوی Liberty Development Corporation اعلام شد و از سال 2016 پیش فروش کاندوها را آغاز کرد. قرار بود تحویل کاندوها از سال 2019 آغاز شود. اما خریداران هفته گذشته نامه ای از Liberty دریافت کردند که در آن به چالش ها و کمبود منابع مالی برای اجرای پروژه اشاره شده بود. در این نامه اعلام شد که وجوه پرداخت شده توسط خریداران به ایشان بازگردانده خواهد شد.

Liberty در هنگام پیش فروش، 780 واحد در دو برج را طی فقط 25 روز فروخت. پروژه مدتی بعد و با پیش فروش شدن 1 هزار و 153 واحد آنsold out  اعلام شد.

این نهمین پروژه کاندومینیوم است که طی سال گذشته در GTA کنسل می شود. این پروژه همچنین یکی از بزرگترین پروژه های ساختمانی در منطقه است که کنسل می شود. قبل از این پروژه 68 واحدی Kennedy Gardens در اسکاربورو و پروژه 168 واحدی Museum Flats در تورنتو کنسل شده بودند.

با این حال این نمونه کوچکی از پروژه های ساختمانی عظیمی است که در منطقه در حال ساخت می باشد. هم اکنون حداقل 600 پروژه مسکونی جدید که در مراحل مختلف برنامه ریزی و فروش قرار دارند، در GTA در حال اجرا می باشند.

مدیریت شرکت Liberty Development Corp. را فریدون (فرد) درویش به عهده دارد. آقای درویش مدیر و بنیانگذار Liberty است.

شاون ریچاردسون (مدیر فروش Liberty)، درویش و لطیف فاضل (مدیر اجرایی) به درخواست مصاحبه پاسخ ندادند. اما با صدور بیانیه ای، توضیحات ارائه شده به خریداران در نامه مورد اشاره را تکرار کردند. آنها از ذکر جزئیات و مشکل تامین بودجه خودداری کردند.

طی 24 ماه گذشته، شرایط برای ساختمان سازان تغییر کرده است. هنگامی که Cosmos در سال 2016 عرضه شد، هر واحد خود را به قیمت 540 دلار در ازای اسکوئرفوت به فروش گذاشت. پروژه های اخیری که در وان معرفی شدند، واحدهای خود را به قیمت 700 دلار در ازای هر اسکوئرفوت (حدود 30 درصد بالاتر) عرضه کرده اند.

هزینه ساخت و ساز نیز طی 18 ماه گذشته به میزان 30 تا 50 درصد افزایش یافته است.  

سه برج مورد اشاره قرار بود در نبش بزرگراه HWY 7 و Maplecrete Road ساخته شوند. میانگین قیمت واحدها از 200 هزار دلار تا حداکثر 1 میلیون دلار تعیین شده بود.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *