اخباراخبار کانادا

بسیاری از کانادایی ها دست به دامان وام دهندگان خصوصی

تورنتو- با سخت تر شدن شرایط و مقررات اعطای وام مسکن، تعداد بیشتری از صاحبخانه ها و متقاضیان خرید مسکن برای دریافت وام مورد نیاز خود به وام دهندگان خصوصی روی می آورند.

طبق گزارش اخیر بروکریج Realosophy Realty مستقر در تورنتو و همچنین موسسه Teranet، تعداد مصرف کنندگانی که برای فایننس کردن مجدد وام مسکن شان به وام دهندگان خصوصی مراجعه می کنند در حال افزایش می باشد. درصد ریفایننس های انجام شده از طریق موسسات خصوصی از 12 درصد در سه ماهه دوم سال 2016 به 20 درصد در دوره مشابه در سال 2018 رسید که حاکی از افزایش 67 درصد می باشد.

اما دریافت کنندگان وام های خصوصی را چه کسانی تشکیل می دهند؟ یکی از اقشاری که جزو مراجعه کنندگان اصلی به وام دهندگان خصوصی می باشند، خانواده های جوان هستند که برای نوسازی و بهسازی خانه شان نیاز به وام دارند. گروه دیگر، سرمایه گذاران در بخش املاک و مستغلات می باشند. گروه دیگر صاحبخانه هایی هستند که به دلیل مواجه شدن با نیازهای مالی پیش بینی نشده، از جمله تعمیرات خانه، عمل جراحی حیوان خانگی و هزینه های دیگر با مشکل روبرو شده اند.

هم اکنون صدها وام دهنده خصوصی در سراسر کانادا فعالیت می کنند. آنها پیش پرداخت نمی گیرند، بنابراین مشمول مقررات سختگیرانه حاکم بر بانک ها و Credit Union نمی باشند. به همین دلیل، توانایی اعطای وام های پرخطر و ریسکی را دارند. چنانچه در آستانه از دست دادن خانه تان می باشید، دریافت وام از موسسه خصوصی و بالطبع خرید وقت کافی برای فروش خانه و یا اقدام مناسب دیگر، بهتر از از دست دادن خانه تان می باشد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان