اخباراخبار کانادا

بسته شدن موقت مسجدی در تورنتو در پی دریافت پیام های تهدیدآمیز

 

تورنتو- به نقل از تورنتو استار، یک مسجد در تورنتو پس از دریافت پیام های تهدیدآمیز که در آنها به حمله تروریستی مرگبار سال گذشته در یکی از مساجد شهر وایتچرچ- نیوزیلند اشاره شده بود، به طور موقت به روی نمازگزاران بسته شد. 

پلیس تورنتو، دوشنبه هفته جاری تحقیقات خود را آغاز کرده است. اما مصطفی فاروق، مدیر شورای ملی مسلمانان کانادا (NCCM) در گفتگو با خبرنگاران گفت که لحن بسیار خشن این پیام ها باعث شد درب های مسجد به روی نمازگزاران بسته شود. وی زمان بازگشایی مسجد را نامعلوم اعلام کرد. وی همچنین به دلایل امنیتی از افشای نام مسجد خودداری کرد. 

ایمیلی که روز شنبه برای شخصی در مسجد ارسال شد و بخش هایی از آن توسط فاروق به تورنتو استار نشان داده شد، حاوی الفاظ رکیک و تهدید به قتل مسلمانانی که از یهودیان متنفر هستند، بود. 

در این پیام همچنین از تکرار حمله مسلحانه به مسجد وایتچرچ صحبت شده بود. همانطور که می دانید حمله مسلحانه سال 2019 یک فرد افراط گرا و برتری طلب سفیدپوست به دو مسجد در این شهر نیوزیلند، 51 نمازگزار کشته شده و ده ها نفر مجروح شدند. 

افسر پلیس آلکس لی با ارسال ایمیلی برای تورنتو استار، ضمن تاکید بر در جریان بودن تحقیقات پلیس، از عموم مردم خواست تا هرگونه رفتار تهدیدآمیز و مشکوک را گزارش کنند. وی نوشت: ما همچنان به گشت زنی در مناطق شناسایی شده ادامه خواهیم داد. اطمینان می دهیم که منابع لازم برای تضمین امنیت اعضای جامعه اختصاص داده شده است. 

 

 

این حادثه همچنین در حالی رخ می دهد که جامعه مسلمانان تورنتو ماه گذشته محمد-اسلیم زفیس، خادم مسجد Rexdale را در حمله مسلحانه با چاقو، از دست داد. قتل وحشیانه خادم مسجد باعث شد نامه ای سرگشاده از 25 گروه حامی آزادی های مدنی و حقوق بشر، از جمله NCCM ، سازمان جهانی سیک و مرکز امور اسرائیل و امور یهود به دفتر نخست وزیر ارسال شود.

تنظیم کنندگان این نامه خواستار مقابله با افزایش روزافزون تهدیدات گروه های سفیدپوست و نئونازی بر علیه اقلیت ها در کانادا می باشند. 

فاروق در بیانیه ای که روز دوشنبه در صفحات شبکه های اجتماعی NCCM ارسال شد، این درخواست را تکرار کرد. وی نوشت: دیگر بس است! در حالی که ما تلاش های پلیس تورنتو در انجام تحقیقات را تحسین می کنیم، اکنون باید توسعه یک استراتژی ملی برای مقابله با بیگانه هراسی را از دولت فدرال بخواهیم.

اکثر جرایم ناشی از نفرت گزارش شده به پلیس، بر علیه جوامع مسلمان، سیاهپوستان و یهودیان صورت گرفته است. در سال 2017، بالغ بر 2073 مورد به پلیس کانادا گزارش شد. بیشتر این جرایم در تورنتو رخ داد. تورنتو در سال 2017، شاهد افزایش 67 درصدی جرایم ناشی از نفرت در مقایسه با سال قبل از آن بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست