صفحه اصلی / اخبار / بزودی دیزنی لند در جزیره تورنتو!

بزودی دیزنی لند در جزیره تورنتو!

Behnam Marfou

تورنتو- شرکت دیزنی لند، دنیای جادویی اش را به آن سوی مرزهای شمالی، یعنی به تورنتو می آورد. پیشنهاد تبدیل نمودن Toronto island  به یک مرکز تفریحی بین المللی، دوشنبه 2 آوریل در کنفرانسی در Metro Toronto Convention Centre مطرح شد. این پروژه 6.5 میلیارد دلاری Toronto Disney Resort نام دارد و اولین پارک تفریحی دیزنی در کانادا خواهد بود، که در جوار فرودگاه Billy Bishop در دان تاون تورنتو احداث می شود.

این پارک تفریحی، دارای چند هتل، سیستم حمل و نقل عمومی برای برقراری ارتباط بین جزیره و دان تاون تورنتو و امکانات رفاهی دیگر خواهد بود. 48 درصد از سهام این پارک را دیزنی و 52 درصد آن را کنسرسیوم جدید نیمه دولتی- نیمه خصوصی  Hiawatha Development Corporation در اختیار خواهند داشت. مالکیت این کنسرسیوم در اختیار شرکت دولتی Canada lands Company (با 20 درصد)، Oxford Properties (با 39 درصد)، شرکت سرمایه گذاری Kilmer Van Norstrand Co. Ltd. مستقر در تورنتو (16 درصد)، شرکت InstarAGT Asset Management Inc.  مستقر در تورنتو (15 درصد) و شهرداری تورنتو (10 درصد)، به عهده خواهند داشت.

جان توری، شهردار تورنتو گفت: انتخاب تورنتو برای احداث پارک تفریحی جدید دیزنی، نشاندهنده اعتماد سرمایه گذاران خارجی و داخلی به تورنتو و قابلیت های آن است.

دیزنی لند تورنتو، ظرفیت پذیرش 45 هزار بازدیدکننده در روز را خواهد داشت. در این پارک تفریحی حدود 8 هزار نفر کار خواهند کرد. 3 هزار و 500 نفر نیز در تاسیسات جانبی، از جمله هتل ها و سیستم حمل و نقل مشغول به کار خواهند شد. کار احداث این پارک از سال 2022 آغاز شده و تابستان 2028 آماده بهره برداری خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *