اخباراخبار کانادا

برچیده شدن یکی دیگر از موانع قانونی برای سقط جنین در کانادا

اتاوا- بنا به تصمیم دولت فدرال، پزشکان کانادایی دیگر برای تجویز داروی سقط جنین به نام Mifegymiso  به انجام آزمایش سونوگرافی از متقاضی نیاز نخواهند داشت. کارشناسان معتقدند که لغو این شرط یکی دیگر از موانع بر سر دسترسی به سقط جنین را برطرف کرده و انجام آن را برای زنان ساکن مناطق دورافتاده آسان خواهد کرد. قبل از این زنان متقاضی برای انجام سونوگرافی و سپس دریافت داروی سقط جنین مجبور به مسافرت به شهرهای عمده می شدند.

در بیانیه وزارت بهداشت و درمان کانادا آمده است: پزشکان از این پس می توانند با صلاحدید خود دارو را تجویز نمایند. نکته مهم اینکه Mifegymiso کماکان تنها برای زنانی تجویز می شود که کمتر از 9 هفته از بارداری شان می گذرد.

دکتر وندی نورمن، از استادان رشته زنان و زایمان دانشگاه بریتیش کلمبیا و یکی از اعضای گروه تحقیقاتی، از تصمیم دولت ابراز خشنودی کرد و گفت: از این پس زنانی که به طور ناخواسته باردار شده اند بیشتر و سریع تر از قبل به سقط جنین دسترسی خواهند داشت.

داروی Mifegymiso که با نام قرص سقط جنین (Abortion Pill) نیز شناخته می شود، از دو نوع قرص مختلف تشکیل شده است. اولین قرص به نام mifepristone اثر پروژسترون که بدن برای بارداری به آن نیازمند است را بلوک می کند. سپس 24 ساعت تا 48 ساعت بعد، داروی misoprostol مصرف می شود که سبب انقباضات رحم می شود. ترکیب این دو قرص سبب سقط جنین می شود.

این داروها در سال 2015 به عنوان روش سقط جنین غیرجراحی مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفتند. اما تجویز آن تنها پس از انجام سونوگرافی مجاز اعلام شد. داروهای مورد اشاره از سال های 1980 به این سو در حداقل 60 کشور جهان تجویز و مصرف می شوند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *