اخباراخبار کانادا

برنامه کمک های مالی به صنعت لبنیات سبب نجاتش نمی شود

تورنتو- در سال 2015 که دولت مرکزی لیبرال جانشین محافظه کاران شد، در مورد صنعت لبنیات راه دولت پیش از خود را ادامه داد. کمااینکه اینک می دانیم که هر کانادایی در خلال هشت سال پیش رو به جز بهای زیادی که برای خرید محصولات لبنی خواهد پرداخت، (از طریق پول های مالیاتی) 46 دلار هم به تولیدکنندگان این محصولات پرداخت خواهد کرد. 

گوشت و تخم مرغ کالاهای بعدی هستند، که در پی ایجاد تغییر در برخی از پیمان ها از جمله با طرف های اتحادیه اروپا شامل کمک های دولتی خواهند شد، تا مرغداران دچار زیان های زیاد نشوند. البته آنها به هر حال ضرر خواهند کرد، ولی کسی هنوز نمی داند میزان این زیان چقدر خواهد بود. 

مدیریت عرضه سیستمی است که به دامداران و تولیدکنندگان لبنیات اجازه می دهد، جوابگوی تقاضاهای داخلی باشند. اما تغییرات مورد اشاره سبب خواهند گشت، که محصولات مذکور از جمله بدون تعرفه از سایر کشورها وارد بازار کانادا شوند. بااینهمه القای اینکه این روند به مفهوم خرید شیر کمتر از دامداران داخلی خواهد بود، کاملا فرضی است. زیرا نوآوری مربوطه در کنار طرح ها در جهت پژوهش های بیشتر، ایجاد محصولات نوین و اجرای اقتصادهای تقاضا- مدار، در واقع می توانند، نیاز به تولیدات داخلی را افزایش دهند. 

بااینهمه برخی صاحبنظران بر این باورند که بدون داشتن راهبردی خاص و تنها پرداخت یارانه به مدت هشت سال، مانند این می باشد که به فردی که به شدت معتاد است مواد مخدر غیرقانونی داده شود. زیرا به این ترتیب مشکل حل نشده باقی می ماند. یا حتی اوضاع خراب تر می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان