اخباراخبار کانادا

برنامه دولت مبنی بر افزایش چشمگیر پذیرش مهاجر طی 3 سال آینده

 

به گزارش گلوب اند میل، دولت فدرال در حال افزودن تعداد هدف گذاری شده مهاجران برای جذب طی 3 سال آینده است. بر این اساس دولت قصد دارد برای جبران کاهش مهاجر بر اثر بروز پاندمی، دریافت اقامت دائم را برای افراد دارای ویزای کار، پناهجویان و دانشجویان خارجی که در حال حاضر در کانادا به سر می برند آسان تر کند.

در این راستا، دولت فدرال تعداد مهاجرانی را که در سال 2021 جذب خواهند شد از 351 هزار نفر به 401 هزار نفر افزایش داد و قرار است طی سال های 2022 و 2023 نیز به ترتیب به 411 هزار و 421 هزار مهاجر کارت اقامت دائم اعطا شود.

در سال جاری با توجه به بسته شدن مرزها، تعطیلی اداره صدور ویزا، و محدودیت های قرنطینه تنها بخشی از 341 هزار مهاجری که قرار بود کارت اقامت دریافت کنند، موفق به دریافت این کارت شدند.

تحت برنامه جدید دولت، دانشجویان خارجی دانشگاه ها می توانند فورا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای اقامت دائم درخواست دهند، و پناهجویان نیز، حتی کسانی که به طور غیرقانونی از مرز زمینی آمریکا خود را به کانادا رسانده اند، ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم محسوب شوند.

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت، گفت: فرصت بی نظیری است تا به تجربه و استعدادی که هم اکنون در داخل مرزهای کشور حضور دارد توجه کنیم. کسانی که در حال حاضر مشغول کمک به اقتصاد کانادا به روش های مختلف هستند. 

 

 

البته مندیچینو به زمان اعلام جزئیات این برنامه اشاره ای نکرد.

لیبرال ها قبلا نیز وعده داده بودند معادل یک درصد کل جمعیت کانادا- 38 میلیون نفر- مهاجر جذب کنند؛ اما این هدف هیچ گاه محقق نشده بود. حالا مندچینو قصد دارد ظرف 3 سال آینده بیش از این تعداد را به عنوان مقیم دائم کانادا پذیرش کند. در حال حاضر 60 درصد دارندگان کارت اقامت دائم را کارکنان متخصص تشکیل می دهند و مابقی را پناهجویان و کسانی که در کانادا به عضوی از خانواده خود ملحق شده اند.

کارشناسان حوزه مهاجرت و پناهجویی از این اقدام دولت استقبال کرده و جذب مهاجر از میان کسانی که در حال حاضر در کانادا به سر می برند را اقدام درستی توصیف کردند.

شانتل دسلوگس، وکیل مهاجرت، گفت: من همیشه معتقد بودم اعطای اقامت به افرادی که در خاک کانادا حضور دارند و تجربه تحصیل، کار، یا صرفا زندگی در این کشور را دارند کار عاقلانه تری است. اینها افرادی هستند که علاقه واقعی خود به زندگی در این کشور را ثابت کرده اند.

با این وجود، نمایندگان احزاب مخالف امکان اجرای این هدف را مورد سوال قرار دادند. راکوئل دانچو، از حزب محافظه کار، گفت دولت اهداف جدیدی را اعلام می کند بدون آنکه برای اجرای صحیح آن برنامه ای داشته باشد. جنی کوان از حزب NDP نیز گفت با توجه به انباشته شدن حجم عظیمی از درخواست های بررسی نشده از قبل به دلیل بروز پاندمی، اهداف جدید اعلام شده توسط دولت کمی مبالغه آمیز به نظر می رسد.

کریستین نورماندین از حزب بلاک کبکوا نیز معتقد است دولت زمان لازم برای کاغذ بازی های جذب این تعداد مهاجر را در نظر نگرفته است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست