اخباراخبار کانادا

برنامه جدید ویزای کار برای نگه داشتن دانشجویان خارجی در کانادا

 

 

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت، اعلام کرد دانشجویانی که تاریخ اعتبار ویزای کار پس از فارغ التحصیلی آنها به پایان رسیده یا به زودی به پایان خواهد رسید، می توانند برای دریافت ویزای کار باز (بدون محدودیت زمانی و کاری) اقدام کنند.  مندیچینو افزود این ویزا به دانشجویان 18 ماه فرصت خواهد تا در کانادا بمانند و کار پیدا کنند.

بر اساس برنامه فعلی ویزای کار، دانشجویان بین المللی اجازه دارند پس از فارغ التحصیلی، تا 3 سال در کانادا بمانند و کار کنند. به نوشته وبسایت msn، این برنامه معمولا به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت دائم استفاده می شود و بر اساس برآورد اداره مهاجرت، از 61 هزار دانشجویی که سال گذشته تاریخ اعتبار ویزای کار پس از فارغ التحصیلی آنها به پایان رسید، حدود نیمی از آنها برای دریافت اقامت دائم اقدام کرده اند.

این اداره همچنین تخمین می زند سیاست جدید به 52 هزار دانشجو با ویزای باطل یا در شرف باطل شدن کمک کند اقامت خود را در کانادا تمدید کنند.

 با توجه به اینکه هدف کانادا از مهاجر پذیری جبران کمبود نیروی کار کشور است، متقاعد کردن دانشجویان بین المللی به ماندن در کانادا همواره یکی از اولویت های دولت ها بوده است.

 

 

به همین دلیل، و با قطع ناگهانی روند جذب دانشجو با بروز پاندمی، دولت در چند ماه اخیر برنامه های مختلفی برای جبران این کاهش چشمگیر معرفی کرده است.

مندیچینو در بیانیه ای خطاب به دانشجویان بین المللی گفت: پیام ما برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی بسیار ساده است: ما نمی خواهیم شما در اینجا فقط تحصیل کنید، ما می خواهیم شما در کانادا بمانید.

برنامه ویزای کار جدید از 27 ژانویه برای متقاضیان قابل دسترسی خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست