اخباراخبار کانادا

برنامه ایر کانادا برای از میدان به در کردن رقبا به زیان مسافران

تورنتو- اخیرا خبر در جریان بودن مذاکره بین Air Canada و Air Transat برای خرید آن توسط بزرگترین شرکت هواپیمایی کانادا منتشر شد. این خبر، بخصوص برای دولت کبک مثبت بود. زیرا دولت به هیچ وجه مایل نبوده و نیست که صاحب آینده Air Transat مقر این شرکت هواپیمایی کبکی را از استان خارج کند. اما مشکل اینجاست که خرید شرکت توسط ایر کانادا، به سود کانادایی ها تمام نخواهد شد. زیرا با از میدان به در شدن رقبای قدر، Air Canada  سلطه خود بر صنعت هواپیمایی کشور را افزایش داده و کنترل قیمت بلیط را به صورت انحصاری در اختیار خواهد گرفت. هم اکنون نیز عرصه پروازهای داخلی در کانادا عمدتا تحت سلطه ایر کانادا می باشد. بنابراین کانادایی ها بایستی انتظار افزایش هرچه بیشتر بهای بلیط هواپیما را داشته باشند.

ادغام Air Canada و Air Transat، در حالیست که شرکت WestJet (دیگر شرکت هواپیمایی کانادایی) نیز اخیرا توسط شرکت Onex Corp. خریداری شده است. با توجه به اینکه تنها

Air Transat  و Air Canada پروازهای مستقیم به چند مقصد از جمله مارسی، لیون یا ونیز را ارائه می کنند، ادغام دو شرکت در یکدیگر سبب ایجاد شدن مونوپل یا انحصار خواهد شد.

متاسفانه مسوولین سازمان کانادایی حامی رقابت آزاد، علاقه ای به مبارزه با سلطه روزافزون Air Canada بر صنعت هواپیمایی کشور ندارند. ظاهرا Air Canada با اطمینان از موضع منفعلانه سازمان کانادایی حامی رقابت آزاد، وارد مذاکره با َ Air Transat شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان