املاک و مسکنمقالات

بررسی لغو ساخت مجتمع های مسکونی تورنتو از سوی دولت انتاریو

لغو ساخت مجتمع مسکونی 135 واحده در شماره 2359 خیابان دنفورت تورنتو در هیجدهم مارس، توجه ها را به سوی چالش های موجود در طرح های دولت استان انتاریو جهت اصلاح مقررات پیرامون بخش املاک نوساز جلب کرد. دی آی ای ام، شرکت سازنده این مجتمع از جمله افزایش بهای ساخت و ساز و عدم تامین مالی کافی از سوی وام دهنده را از دلایل این لغو ذکر نمود.

شرکت تضمین تاریون/Tarion Warranty Corporation یعنی مقام ناظر بر مقررات ساخت و ساز املاک نوساز که زیر مجموعه دولت مورد اشاره است، می تواند لغو پروژه های مربوطه را مورد بررسی قرار دهد و احراز اطمینان کند که فروشنده در حد توان خود تمامی گام های منطقی مربوطه برای جبران شرایط خاتمه زودهنگام را برداشته است.


در همین راستا به گفته ملانی کرنز مدیر ارتباطات راهبردی تاریون شرکت متبوعش در حال بررسی لغو ساخت مجتمع مسکونی مورد اشاره است. در صورتی که این بررسی به تصمیمی برعلیه شرکت سازنده مانند لغو مجوزش منجر شود، این تصمیم به آگاهی عموم خواهد رسید.


خریداران هم می توانند شرکت ساخت و ساز را به دادگاه بکشند و خواستار پرداخت زیان های مالی ای شوند، که ناشی از عدم همخوانی این شرکت با مقررات تاریون هستند. بیل واکر وزیر خدمات مصرفی دولت مورد اشاره که دارد برای ایحاد تغییرات در قوانین و مقررات مربوطه مشورت می کند، می گوید: ما اینگونه لغو کردن ها را خیلی جدی تلقی می نماییم. زیرا می خواهیم احراز اطمینان کنیم، که می کوشیم تا حد امکان آنها را کاهش دهیم. همچنین احراز اطمینان نماییم، که مرتب رخ نمی دهند.
در مقابل منتقدان خاطرنشان می کنند تغییرات پیشنهادی تاکنون بیش از اندازه بر اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد مخاطرات تمرکز داشته، و کمتر بر حفظ خریداران از پیامدهای لغو متمرکز بوده است، که امکان دارد تضمین شده نباشد. کمااینکه باربارا کپتین کوشاگر حقوق مصرف کنندگان که چهار سال است برای ایجاد تغییرات در تاریون تلاش می کند، می گوید: شگفت آور است که به شرکت های ساخت و ساز اجازه داده می شود، از پیامدهای این اقدام شان (لغو) در امان بمانند. شرکت هایی که برای لغو پروژه های خود به انواع دلایل کوچک مانند عدم توانایی در یافتن تامین اعتبارات مالی مورد علاقه خود متوسل می شوند.
شواهد مبنی بر وجود مشکلات مالی پروژه خیابان دنفورت از دسامبر 2018 خود را نشان دادند. اما در فوریه 2019 مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع شدند. بااینهمه 36 نفر عمدتا ساکن برمپتون و حومه، از جمله اعضای سندیکای سرمایه گذاران خرده پای این پروژه بوده اند. هاربیندر سینگ یکی از این افراد می گوید: با مسئولان شرکت صحبت کردم، و اظهار داشتند که جای نگرانی نیست. اما حالا دارند پول ما را پس می دهند، و برای تامین اعتبار مالی به سراغ شرکت های دیگر می روند.
اینک پرسش پیش روی ناظر قانونی مورد اشاره این است که آیا باید ساخت و سازکارانی را که متهم اند پروژه های مجتمع های مسکونی خود را به بهانه مشکلات مالی لغو می کنند تا آنها را به بهای گزاف تر بفروشند، قلع و قمع کرد؟ کمااینکه بیل واکر با اشاره به مفاد تضمین های موجود در مقررات مربوطه که اجازه می دهد شرکت های ساخت و ساز بدون جریمه شدن پروژه هایشان را لغو نمایند، خاطرنشان می کند: خود من هم مصرف کننده هستم. بنابراین انتظار دارم اگر چنین مواردی پیش بیایند، شواهد موثق به من ارائه شوند.
اما این اظهارات هواداران مصرف کنندگان را قانع نمی کنند. کمااینکه باربارا کپتین می گوید: اگر گفته می شود مقررات تاریون دیگر کفایت نمی کنند و نیاز به تغییرات وجود دارد، نمی توان اجازه داد مصرف کنندگان امروز، فردا، ماه آینده، و تا هر زمانی (که ایجاد این تغییرات طول می کشد) پا در هوا بمانند. زیرا به محض پذیرش و اعتراف به وجود مشکل، باید مسئولیت تمام چیزهایی را هم به عهده گرفت که
هنوز درست نشده اند.

پرسش و پاسخ هفته:
آیا بازار ملک در تورنتو و حومه رو به رشد است و آیا الان شرایط مناسبی برای خرید است؟
بازار ملک روند روبه رشدی را شروع کرده و خصوصا از لحاظ تعداد ملک خرید و فروش شده در مقایسه ماه مارچ با ماههای قبلی رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
بعنوان مثال در ماه مارچ تعداد فروش منازل در منطقه نورت یورک و ریچموند هیل و آرورا و نیو مارکت و مارکهام و وان 2812 واحد مسکونی بوده که در همین مناطق در ماه فوریه 1338 واحد مسکونی به فروش رفته است و در ماه ژانویه تعداد فروش تنها 1196 واحد مسکونی بوده است.
براساس این آمار می توان نتیجه گیری کرد که تعداد خریداران رشد چشمگیری داشته و احتمال افزایش قیمت در ماههای آتی قابل پیش بینی خواهد بود.
توصیه من به دوستانی که تمایل و آمادگی خرید ملک را دارند، سرعت در تصمیم گیری برای بهترین بهره وری و انتخاب ملک بهتر خواهد بود.
دلایل افزایش تقاضا برای خرید را در هفته آینده توضیح خواهم داد.
در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان