اخباراخبار کانادا

برده داری نوین؛ نجات ده ها کارگر خارجی از دام قاچاقچیان انسان در انتاریو

بری/انتاریو- پلیس بری، در جریان بزرگترین تحقیقات خود برای شناسایی باند قاچاق کارگران خارجی، با یورش به خانه ای واقع در Dunlop Street شهر بری (واقع در شمال تورنتو)، بیش از 40 کارگر خارجی را که در شرایط غیرانسانی و با پایین ترین حقوق به بیگاری کشیده شده بودند، نجات دادند. این کارگران که اکثرا مکزیکی می باشند، با ویزای توریستی وارد کشور شده و به عنوان نظافتچی در هتل ها و ریزورت های Simcoe County به خدمت گرفته شده بودند، از خانه محل زندگی شان خارج شده و در یکی از هتل های محلی مستقر شده اند.

در عملیات پلیس که بامداد سه شنبه گذشته انجام شد، بیش از 100 مامور اداره پلیس بری، آژانس خدمات مرزی کانادا و پلیس انتاریو شرکت داشتند. ماموران همزمان 6 خانه در بری و Wasaga Beach را مورد حمله قرار داده و زنان و مردان نجات داده شده را به کلیسایی منتقل کردند تا پس از صرف غذا با آنها گفتگو کنند. به گزارش پلیس، این کارگران پس از کسر شدن هزینه غذا و اجاره از حقوق شان، مبلغ بسیار ناچیز ماهانه 50 دلار را دریافت می کردند.

مدیر یکی از هتل هایی که از طریق آژانس کاریابی چند نفر از این کارگران را استخدام کرده بود، هم اکنون چند اتاق هتل اش را در اختیار این کارگران قرار داده است. مدیر هتل ادعا می کند که دستمزد کارگران را مستقیما به آژانس پرداخت می کرد و از شرایط زندگی و کاری کارگران بی اطلاع بود. آژانس مورد اشاره با چند بیزنس و هتل دیگر در Collingwood و Oro-Medonte، Innisfill و Cornwall قرارداد دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان