اخباراخبار کانادا

بحران مسکن برای بومیان کانادا؛ زندگی فقیرانه خانواده پنج نفره در اتاق لاندری

ایکالوئیت/نوناووت- برندا مانیاپیک به همراه 5 فرزند خود در خانه ای بسیار کوچک، با 1 اتاق خواب، 1 حمام و آشپزخانه بسیار کوچک زندگی می کند. اما در واقع فضایی که در اختیار او قرار داده شده، اتاق لاندری است!
مانیاپیک، 7 سال است که در خانه متعلق به همخانه ای اش زندگی می کند. همخانه ای که لطف کرده و به مانیاپیک و فرزندانش اجازه داده در خانه اش زندگی کنند.
برندا یکی از هزاران شهروند ساکن نوناووت است که در یافتن خانه ارزان قیمت و مناسب با مشکل روبرو می باشند. حدود نیمی از جمعیت 38 هزار نفری نوناووت در شرایط بسیار نامناسب و در خانه های کوچک و شلوغ زندگی می کنند. رهبران اینوئیت معتقدند که چنانچه اقدام موثر و سریع برای حل مشکل مسکن انجام نشود، بحران شدیدتر خواهد شد.
البته مانیاپیک و فرزندانش در طی روز اجازه استفاده از آشپزخانه، حمام و اتاق نشیمن را دارند، اما شب ها مجبورند به اتاق خفه و کوچک خود بازگردند. شرایط زندگی برای مانیاپیک پس از به دنیا آمدن دوقلوهایش در ماه نوامبر سخت تر شد. او و فرزندانش در یک اتاق بدون پنجره 10 x 15 فوتی زندگی می کنند. اتاق دارای یک تشک و یک تخت بچه است که کنار ماشین لباسشویی قرار داده شده است.

قفسه های نصب شده روی دیوار، کل اموال شخصی خانواده را در خود جای داده اند. مانیاپیک در لیست انتظار برای دریافت خانه دولتی قرار دارد. هم اکنون 2 هزار و 500 نفر در انتظار دریافت مسکن ارزانقیمت می باشند.
دولت فدرال در سال 2017، قول اختصاص 240 میلیون دلار طی 10 سال آینده برای تامین مسکن ارزان قیمت در نوناووت را داد. اما این مبلغ تنها کفاف ساخت 48 خانه در سال را می دهد.
به گفته تری آئودلا، مدیر سازمان مسکن نوناووت، 70 درصد از ساکنان خانه های دولتی ولفر دریافت می کنند، بنابراین گرفتن اجاره بیشتر از آنها عملا غیرممکن است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان