صفحه اصلی / اخبار / بحران فنتانیل در تورنتو؛ جدی و خطرناک

بحران فنتانیل در تورنتو؛ جدی و خطرناک

تورنتو- در میانه بحرانی در سطح ملی، شش نفر در شش روز در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در تورنتو جان خود را از دست دادند. از 27 تا 30 جولای، حداقل 20 مورد <اور دز> و 4 مورد مرگ و میر رخ داد. سه شنبه گذشته، دو زن جوان در آپارتمانی در اتوبیکو، در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند. علت دقیق این حوادث مشخص نشده، اما پلیس احتمال می دهد که عامل مرگ، مصرف فنتانیل یا ماده مخدر آلوده به آن می باشد. داروی مخدری که حتی مقدار بسیار اندک آن می تواند کشنده باشد.

پنج شنبه گذشته، جان توری، شهردار تورنتو به منظور سرعت بخشیدن به اجرای برنامه های پیشگیرانه و حمایتی، با ماموران امداد، مقامات سازمان بهداشت عمومی و چند نفر از اعضای شورای شهر ملاقات و گفتگو کرد. در این جلسه، به لزوم تسریع احداث 3 مرکز تزریق ایمن در تورنتو که ابتدا قرار بود در ماه نوامبر افتتاح شود، تاکید شد. بر اساس آخرین خبرها، مراحل ساخت و تجهیز اولین مرکز آغاز شده و زودتر از موعد تعیین شده افتتاح خواهد شد. توری همچنین تجهیز ماموران امداد و پلیس با Naloxone، دارویی که می تواند اثرات مصرف بیش از حد مواد مخدر تا انتقال فرد به بیمارستان تخفیف بدهد را ضروری دانست.

لی چپمن، که پرستار می باشد و آگوست سال 2015 برادرش را در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست داد، ضمن استقبال از برنامه های شهرداری، اقدامات بیشتر جهت مقابله با بحران فنتانیل را ضروری دانست. او در گفتگو با خبرنگار Globe and Mail، بحران فنتانیل را جدی و خطرناک خواند و گفت بر اساس آخرین گزارش ها، فنتانیل نه تنها در هروئین بلکه در کوکائین و کرک، اکستسی و دیگر داروهای مخدر نیز وجود دارد. یکی از مشکلات عمده، این است که اکثر معتادان به تنهایی مواد مصرف کرده و به دلیل عدم دسترسی به مراکز تزریق ایمن، در خیابان و راه پله ها اقدام به تزریق می کنند. در صورت اور دز، کسی نیست که به آنها کمک کند. چپمن از زن معتادی نام برد که آخر هفته گذشته پس از تزریق مواد مخدر در راه پله ساختمانی واقع در محله Regent Park جانش را از دست داد. چپمن همچنین کمبود Naloxone را مشکل ساز می داند و معتقد است دولت بایستی با اختصاص بودجه بیشتر، Naloxone   را برای توزیع میان مردم در اختیار کلیه داروخانه ها و بیمارستان ها قرار بدهد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *