املاک و مسکنمقالات

بحران بدهکاری؛ 3 نفر از هر 10 کانادایی قادر به تامین نیازهای ضروری نیستند

سه چهارم کانادایی ها دارای مقداری بدهی هستند، اما برای بخش زیادی از آنها، قرض گرفتن تنها راه خرید چیزهایی است که به آن نیاز دارند.

طبق گزارش جدید BDO Canada، بدهی یک چهارم از این افراد آنقدر سنگین است که نمی دانند چه باید بکنند.
وام های مسکن و کارت های اعتباری بخش عمده ای از بدهی های کانادایی ها را تشکیل می دهند، اما شاخص BDO Canada Affordability Index، میزان بدهی غیر از وام مسکن را به طور میانگین 19 هزار و 977 دلار نشان می دهد.

متاسفانه 8 درصد از خانوارهای بدهکار، معادل 350 درصد یا بیشتر درآمد ناخالص شان را بدهکار هستند. این ها افرادی هستند که با افزایش نرخ بهره پایه بیشترین آسیب را خواهند دید.

داگ جونز، رئیس، BDO Canada، می گوید: <جای تعجب نیست که کانادایی ها با بدهی های سنگین روبرو می باشند، اما شاخص ما نشان دهنده جدی بودن چالش هایی است که بسیاری از کانادایی ها با آنها روبرو می باشند. قشر قابل توجهی از کانادایی ها برای مخارج ضروری شان به گرفتن وام و رفتن زیر بار بدهی بیشتر نیازمند هستند. افزایش نرخ بهره، نه فقط بهره وام مسکن، بلکه بهره سایر وام ها می تواند مشکلات جدی برای این قشر ایجاد کند.

متاسفانه بار بدهی به طور عادلانه بین زنان و مردان تقسیم نمی شود. نظرسنجی نشان می دهد که زنان با چالش های بزرگتری نسبت به مردان مواجه هستند:

 

 * پس انداز برای زمان بازنشستگی (73 درصد در مقابل 65 درصد)

* پس انداز برای یک خرید عمده (74 درصد در مقابل 64 درصد)

* هزینه رفت و آمد (43 درصد در مقابل 36 درصد)

همچنین زنان (با 52 درصد) در مقایسه با مردان (با 45 درصد) بدهی سنگین تری دارند.
حدود 1 نفر از هر 5 فرد جوان می گوید که به دلیل بدهی های خود، خانواده دار شدن خود را به تاخیر می اندازد.

زنان و جوانان در مقایسه با سایر اقشار جامعه آمادگی و توانایی کمتری برای خرید خانه دارند، در حالی که آرزوی صاحبخانه شدن جزئی از فرهنگ کانادایی است. خرید خانه همواره سرمایه گذاری مطمئن و پرسود برای آینده تلقی شده است.

مشکل بعدی که بدهی ایجاد می کند، عدم توانایی نسل جوان به ترک خانه و آغاز زندگی مستقل از والدین می باشد.
بسیاری از والدین مجبورند بار مالی زندگی فرزندان بزرگسال خود در خانه را تقبل کنند. حدود 1 پنجم (18 درصد) از کانادایی ها دارای یک فرزند بالای 18 سال می باشند که هنوز نزد آنها زندگی می کند. سه چهارم از این خانواده ها (76%) ادعا می کنند که بالا بودن هزینه های زندگی مانع مستقل شدن فرزندان شان می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *