اخباراخبار کانادا

با افزایش تعداد مبتلایان جوان در انتاریو- داگ فورد: لطفا مهمانی نروید!

 

به گزارش cp24، داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، توجه مردم را به افزایش آمار مبتلایان به کووید-19 در افراد بین 20 تا 40 سال جلب کرد و گفت به نظر می رسد جوانان دیگر به دستورالعمل های بهداشت و سلامت عمومی عمل نمی کنند.

در طول هفته گذشته روزانه حدود 68 نفر مبتلا از این بازه سنی شناسایی شد که تقریبا نصف تعداد کل مبتلایان شناسایی شده را تشکیل می داد.  این در حالی است که در ماه گذشته تنها 28 درصد مبتلایان در این بازه سنی قرار داشتند. این طیف در ماه آوریل 22 درصد مبتلایان را تشکیل داده و یکی از کم خطر ترین گروه ها در برابر ویروس کرونا شمرده می شد.

فورد در کنفرانس خبری سه شنبه خود در میسی ساگا گفت با توجه به وارد شدن بسیاری از مناطق استان به فاز سوم بازگشایی، روند افزایشی ابتلا در این گروه سنی نگران کننده است. 

در فاز دوم بازگشایی، بارها و رستوران ها فقط در فضای تابستانی خود و در محیط باز می توانستند از مشتریان پذیرایی کنند اما در فاز سوم استفاده از فضای سرپوشیده، که به گفته کارشناسان ریسک بالایی را برای انتقال بیماری ایجاد می کند، مجاز خواهد شد.

همچنین گردهمایی در فضاهای سرپوشیده تا سقف 50 نفر اجازه داده می شود که احتمال مهمانی های خانوادگی و رویدادهای اجتماعی بزرگ تر را بیشتر می کند. 

 

 

فورد گفت: ما مردم بسیار هوشمندی داریم که فارغ التحصیل دانشگاه ها و کالج ها هستند و اکثریت آنها، بالغ بر 98 درصد، همه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند. اما 2 درصد هم هر کار دوست دارند می کنند. او افزود: فراموش نکنید شاید اگر شما مبتلا شوید بتوانید آن را به سادگی رد کنید اما ممکن است باعث ابتلای پدر بزرگ یا مادربزرگتان بشوید و آنها نتوانند بر آن غلبه کنند. شما باید این طور به موضوع نگاه کنید.

در سایر استان ها از جمله کبک نیز بازگشایی بارها موجب نگرانی مقامات بوده است. این نگرانی ها موجب شده مقامات تورنتو به قوانینی از جمله ساعات کاری کمتر، برای فعالیت این اماکن در فاز 3 بازگشایی فکر کنند.

فورد به خبرنگاران گفت دولت او بیش از هر دولتی در تاریخ انتاریو برای تبلیغ و آموزش هزینه کرده است، حالا نوبت شهروندان است که به آن عمل کنند. او گفت: لطفا به مهمانی نروید و به قانون طلایی استفاده از ماسک و یا حفظ 2 متر فاصله با دیگران پایبند بمانید. 

با وجود افزایش آمار مبتلایان جوان، نرخ مرگ و میر در این گروه بسیار پایین بوده و تا کنون فقط 11 نفر بر اثر ابتلا به کووید-19 جان باخته اند. این رقم در برابر 1891 جان باخته از افراد بالای 80 سال قرار دارد. اما به گفته دکتر ایزاک بوگوچ، علیرغم آمار مرگ و میر کم در میان جوانان، آنها می توانند نقش زیادی در منتقل کردن بیماری داشته باشند. به همین دلیل است که افزایش ابتلا در این گروه می تواند بسیار دردسر ساز باشد.

در روز سه شنبه، در انتاریو 85 مبتلای جدید بین 20 تا 39 سال شناسایی شد. همچنین 31 نفر دیگر نیز در سنین پایین تر از 19 سال شناسایی شدند. مجموع این دو گروه، 57 درصد مبتلایان جدید گزارش شده در روز سه شنبه را تشکیل می دهد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید