اخباراخبار کانادا

بانک CIBC: اقتصاد کانادا برای بازگشایی ایمن، به تعطیلی های بیشتر نیازمند است!

 

کانادا- به نقل از هافینگتون پست: بازگشت کانادایی ها به فضای داخل رستوران ها و بارها به مقررات سختگیرانه تر و تعطیلی های بیشتر در کشور نیازمند خواهد بود. 

این پیش بینی اقتصاددان ارشد CIBC ، اوری شنفلد است که در گزارش روز جمعه ارائه شد. در این گزارش به درس هایی که مسوولین و مقامات می توانند از همتایان خود در ژاپن، کره جنوبی و نیوفاندلند بیاموزند، اشاره شده است. این ها مکان هایی هستند که موفق به بازگشایی اقتصاد بدون شیوع عمده شده اند. 

از نظر شنفلد، عامل افزایش مجدد موارد جدید ابتلا، بازگشایی زودهنگام بارها، رستوران ها و موسسات مشابه می باشد. وی گفت: شما باید منحنی را قبل از بازگشایی خرد کنید و نه صاف! اگر موارد سرایت در جامعه در سطح پایین قرار داشته باشد، احتمال بیمار بودن فردی که پشت میز کناری نشسته است نیز بسیار پایین خواهد بود. 

اظهارات کارشناس ارشد CIBC در حالی مطرح می شود که بحث در مورد تعطیلی ها به دلیل موج دوم COVID-19 که در آمریکای شمالی، اروپا و سایر مناطق جهان به راه افتاده، بالا گرفته است.

اظهارنظرهای اخیر دو مقام سازمان جهانی بهداشت، از سوی بسیاری از کارشناسان و مردم دلسردکننده تعبیر شده است. اما شنفلد استدلال می کند که پس از تعطیلی ها و کاهش ریسک سرایت ویروس، بازگشایی اقتصاد آسان تر خواهد بود. زیرا ردیابی تماس – که می تواند به جلوگیری از شیوع بیشتر کمک کند- در صورت پایین بودن موارد جدید ابتلا راحت تر خواهد بود. شنفلد استدلال کرد که به همین دلیل است که کشورهای شرق آسیا شانس بهتری داشتند. 

 

 

وی گفت: ژاپن با مشکل شیوع ویروس در بارها روبرو بود. تفاوت در این است که آنها موارد جدید ابتلا را آنچنان کاهش دادند که توانستند همه این افراد را ردیابی کنند. در حالی که به دلیل بالا بودن شمار عفونت های جدید در انتاریو و کبک (ثبت روزانه صدها مورد جدید)، ردیابی تماس دشوارتر شده است.  

شنفلد معتقد است که رویکرد فعلی مقامات استان ها مبنی بر اعمال محدودیت های محدود برای مدت زمان مشخص، موثر نخواهد بود. وی گفت: ما نباید برای بازگشایی مهلت تعیین كنیم. بلکه باید تصویری روشن از سوابق همه گیری در جوامعی که قصد بازگشایی شان را داریم، داشته باشیم. این بدان معناست که دولت ها بایستی همچنان به ارائه کمک های اضطراری، نه تنها به افراد بیکار شده، بلکه به بیزنس هایی که زمستانی سخت را پیش رو دارند، ادامه بدهند. 

شنفلد فراتر از یارانه اجاره بها برای مشاغل، پیشنهاد کمک هدفمند برای صنایع خاص و اتخاذ تصمیمات جسورانه تر و قاطع تر را ارائه کرده است و می گوید: برای مثال، شاید بتوان مالیات بر فروش را از سفارش غذا و مشروبات الکلی حذف کرد. باید خلاقیت به خرج داد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست