علم و دانش

باغ وحش تورنتو صاحب قطار مغناطیسی خواهد شد

یکی از جاذبه های توریستی تورنتو یک گام دیگر به داشتن سیستم حمل و نقل سبک تک ریل (monorail) نزدیک تر شد. مونوریل یک خط منفرد است که به عنوان ریل قطارهای مسافری یا باری استفاده می شود. واگن، روی این ریل منفرد که درست در مرکز ترن قرار می گیرد، حرکت می کند.

هفته گذشته، هیئت مدیر باغ وحش تورنتو پیشنهاد ارائه شده در مورد مشارکت احتمالی با Magnovate برای نصب سیستم مونوریل در باغ وحش را پذیرفت. تحقق این پروژه به توانایی شرکت مستقر در ادمونتون به تامین بودجه 25 میلیون دلاری برای ساخت سیستم بستگی خواهد داشت، زیرا شرکت به شهرداری تورنتو قول داده که کل هزینه ساخت را تقبل نماید.

البته به احتمال بسیار زیاد، استفاده از این قطار برای بازدیدکنندگان باغ وحش رایگان نخواهد بود و آنان می بایست بین 12 تا 18 دلار پول بلیط بپردازند. باغ وحش و شرکت Magnovate طی 15 سال نخست بهره برداری، سود حاصله را بین خود تقسیم خواهند کرد. بر اساس برآوردهای اولیه، این مبلغ  750 هزار دلار در سال خواهد بود. پس از 15 سال، سیستم در مالکیت شهرداری قرار خواهد گرفت. اگر پروژه طبق برنامه پیش برود، بهره برداری از سیستم مونوریل در سال 2020 آغاز خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان