صفحه اصلی / اخبار / باز شدن بی دلیل کیسه هوای هوندا-اودیسه و وحشت زوج کانادایی

باز شدن بی دلیل کیسه هوای هوندا-اودیسه و وحشت زوج کانادایی

Leeza

ساسکاچوان- یک زوج مسن ساکن ساسکاچوان به نام جوآن یوک و همسرش ریک یوک، در روز عید شکرگزاری در اثر باز شدن ناگهانی و بی دلیل کیسه هوای اتومبیل هوندا-اودیسه EX مدل 2006 خود، دچار ترس  شده و مجروح شدند.

جوآن، از اهالی Moose Jaw ساسکاچوان، می گوید که با حداکثر سرعت مجاز در جاده خاکی مشغول رانندگی بود که ناگهان کیسه های هوا با صدای مهیب باز شد. او می گوید: شوکه شده بودیم. چند دقیقه بی حرکت در اتومبیل نشستیم تا توانستیم به خود بیاییم. ریک که بر صندلی کنار راننده نشسته بود، از ناحیه شانه و من هم از ناحیه سر مصدوم شدیم.

مشکل اینجاست که شرکت های بیمه به دلیل اینکه کیسه هوا در نتیجه تصادف باز نشده بود، از پرداخت خسارت و هزینه تعمیر خودداری می کنند. از سوی دیگر سازندگان اتومبیل نیز، راننده ها و شرایط جاده را مقصر قلمداد کرده و هزینه را تقبل نمی کنند.

میزان شکایات به وزارت حمل و نقل کانادا در مورد باز شدن بی دلیل کیسه هوای برخی مدل ها و مارک های خاص افزایش یافته است. بسیاری از مدل های معیوب فراخوان شده اند، اما اتومبیل متعلق به جوآن و همسرش جزو مدل های فراخوان شده نیست. وزارت حمل و نقل کانادا، دریافت شکایات متعدد در مورد Honda Odyssey مدل 2005 تا 2008 را تایید کرده است.

مسوولین Honda می گویند که در آگوست 2015، پس از اینکه کیسه هوای اتومبیل یوک برای اولین بار باز شد، آن را از سر حسن نیت تعمیر کردند، اما پس از تکرار حادثه برای دومین بار در ماه گذشته از تعمیر رایگان آن برای بار دوم، معذور هستند. زیرا راننده، خاکی بودن جاده و تغییرات اعمال شده بر روی اتومبیل را مقصر قلمداد می کنند. در حالی که یوک می گوید، تنها تغییراتی که در اتومبیل داده شده، نصب استارتر کنترل از راه دور، بخاری و تریلر به اتومبیل بوده است. کارشناسان می گویند که این تغییرات بر روی عملکرد کیسه هوا تاثیر نمی گذارد. یوک ها یک خانه مخصوص بزرگسالان ناتوان ذهنی را اداره می کنند و اتومبیل ون مورد اشاره تنها وسیله نقلیه مناسب برای انتقال اعضای گروه می باشد.

متاسفانه تا به اینجا تلاش های یوک برای حل اختلاف با Honda Canada بی نتیجه بوده. آنها حتی پیشنهاد کرده اند که در ازای پرداخت مبلغ بالاتر، اتومبیل خود را با یک مدل دیگر تعویض کنند، اما مذاکرات به نتیجه نرسیده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *