اخباراخبار کانادا

بازیکن هاکی مصدوم در سانحه اتوبوس برای عمل جراحی ستون فقرات به تایلند می رود

 

کانادا- رایان استراشنیتزکی 19 ساله که در سانحه دلخراش آوریل گذشته اتوبوس حامل بازیکنان تیم هاکی Broncos Humboldt در ساسکاچوان فلج شد، برای عمل جراحی تجربی ستون فقرات به تایلند سفر می کند.

رایان که ساکن Airdrie آلبرتا می باشد، امیدوار است که پس از عمل جراحی بتواند بخشی از قدرت حرکت پاهایش را به دست آورد.

استراشنیتزکی به همراه 12 نفر از اعضای تیم هاکی نوجوانان در پی برخورد کامیون با اتوبوس شان به شدت مصدوم و مجروح شدند. متاسفانه در این سانحه وحشتناک 16 نفر از اعضای تیم و مربیان جان باختند. با اینکه رایان طی ماه های گذشته در جلسات فیزیوتراپی شرکت کرده و به ورزش هاکی روی یخ معلولین می پردازد، اما امیدوار است که بتواند با عمل جراحی، زندگی عادی را از سر بگیرد.

در این روش تجربی، ایمپلنت تحریک اپیدورال در پشت او قرار می گیرد که با استفاده از دستگاه کوچکی مانند کنترل از راه دور، جریان الکتریکی به نخاع می فرستد تا با تحریک اعصاب، اندام ها را به حرکت در بیاورد. این ایمپلنت می تواند به نحوی برنامه ریزی شود که اعصاب خاص را تحریک کند.

رایان می گوید: <این روش کار می کند و بی خطر است. فکر می کنم ارزش امتحان کردنش را دارد.>

استراشنیتزکی، توسط دکتر ریچی گیل، جراح مستقر در کلگری به امتحان کردن این روش تجربی تشویق شد. رایان آوریل یا مه سال جاری به تایلند سفر خواهد کرد. هزینه این عمل جراحی 100 هزار دلار می باشد که توسط بیمه درمانی همگانی پوشش داده نمی شود. این عمل تجربی در آمریکا و سوئیس نیز انجام می شود، ولی هزینه آن در تایلند به مراتب پایین تر می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0