اخباراخبار کانادا

بازگشت کوچولوی انتاریویی به خانه پس از عمل پیوند قلب

انتاریو- پسر کوچولوی اهل Gananoque، پس از عمل پیوند قلب و 6 ماه استراحت در بیمارستان به خانه رفت و تولد یک سالگی اش را جشن گرفت.
لوکاس دوست داشتنی، مدت 170 روز در بیمارستان Sick Children تورنتو بستری بود. او اندکی پس از تولد مبتلا به عارضه قلبی تشخیص داده شد. آن ماری مکنزین، مادر لوکاس می گوید که عمل جراحی پیوند قلب لوکاس 29 ژانویه با موفقیت انجام شد. والدین لوکا پس از بهبودی پسرشان، خواهان اطلاع رسانی درباره اهمیت اهدای عضو می باشند.
پیوند قلب یا Heart Transplant، عمل جراحی است که در آن قلب یک فرد به فرد دیگر پیوند داده می شود. پیوند قلب در برخی موارد از بیماری نارسایی قلبی، به عنوان مرحله آخر درمان مطرح می شود، زمانی که هیچ یک از درمان های طبی و جراحی دیگر مفید نبوده و امکان دیگری وجود نداشته باشد. اولین پیوند قلب انسان به انسان در سال 1976 انجام شد. در روز 3 دسامبر آن سال، قلب دنیس داروال، قربانی 26 ساله تصادف رانندگی در داخل قفسه سینه لوئیس واشکانسکی، فروشنده 54 ساله شروع به تپیدن کرد. کریستیان بارنارد، جراح اهل آفریقای جنوبی تیم جراحی را هدایت کرد. با وجودی که واشکانسکی فقط 18 روز زنده ماند، اما گزارش های اولیه این عمل را تاریخی و موفقیت آمیز ارزیابی کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0