صفحه اصلی / مقالات / بازگشت چند شغل سنتی به بازار کار کانادا

بازگشت چند شغل سنتی به بازار کار کانادا

بسیاری از کانادایی ها در هنگام انتخاب حرفه، سراغ <مشاغل آینده> می روند. اما جودی کاستن، مدیرعامل Indeed معتقد است که نباید مشاغل سنتی که هنوز به آنها نیاز است را فراموش کنند، در غیراینصورت فرصتی عالی را از دست خواهند داد. کاستن می گوید: این مشاغل، انتخاب نخست فارغ التحصیلان دبیرستان، کالج یا دانشگاه نیستند، اما مزیت آنها در مقایسه با مشاغل دیگر، کمتر رقابتی بودن، امکان رشد حرفه ای و کارآفرینی است.

آیا می خواهید با 7 شغل سنتی با تقاضای خوب در کانادا آشنا شوید؟

قصاب

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دبیرستان، گواهی

حقوق و دستمزد: ساعتی 16 دلار و 40 سنت

برخی از سوپرمارکت های زنجیره ای در یافتن قصاب به مشکل برمی خورند. در حالی که تقاضا برای قصاب ماهر در بریتیش کلمبیا، نووا اسکوشیا و انتاریو بالا می باشد. فرصت های شغلی برای قصاب در نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، کبک و ساسکاچوان متوسط و در جزیره پرینس ادوارد محدود است.

نجار

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دبیرستان، گواهی، مدرک کارآموزی

حقوق و دستمزد: ساعتی 25 دلار و 6 سنت

نجاری حرفه ای ست که یک ماشین و یا کامپیوتر نمی تواند آن را انجام بدهد. بیشترین فرصت شغلی برای نجار ماهر در بریتیش کلمبیا می باشد. میزان تقاضا برای آن در مانیتوبا، شمال غرب، نوناووت، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد و یوکان متوسط  و در آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، کبک و ساسکاچوان محدود می باشد.

 

Bartender

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دانشگاه، گواهی

حقوق و دستمزد: ساعتی 12 دلار و 53 سنت

فرصت شغلی برای متقاضیان این حرفه در آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، انتاریو، نووا اسکوشیا، جزیره پرینس ادوارد و ساسکاچوان خوب و در مانیتوبا، نیوفاندلند و کبک، محدود می باشد.

 

خیاط مردانه

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دانشگاه، گواهی، مدرک کارآموزی

حقوق و دستمزد: ساعتی 15 دلار و 32 سنت

بیشترین نیاز برای خیاط ماهر در بریتیش کلمبیا وجود دارد. فرصت شغلی در آلبرتا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، کبک و ساسکاچوان خوب ولی در انتاریو اندک می باشد. اکثر خیاطان ماهر در کارخانجات نساجی و تولید پوشاک و همچنین کارخانجات تولید پوشاک چرمی کار می کنند. با توجه به رسیدن بسیاری از خیاطان باتجربه و ماهر به سن بازنشستگی، میزان تقاضا برای این حرفه در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

 

آرایشگر- سلمانی

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دبیرستان، گواهی، مدرک کارآموزی

حقوق و دستمزد: ساعتی 15 دلار و 4 سنت

میزان تقاضا برای آرایشگر – سلمانی در همه استان ها بالا می باشد. نرخ بیکاری در این حرفه تقریبا پایین می باشد. با توجه به بازنشستگی تعداد قابل توجهی از آرایشگران در سال 2018، فرصت های شغلی جدید برای جوانان ایجاد خواهد شد.

 

کابینت ساز

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دبیرستان، گواهی، مدرک کارآموزی

حقوق و دستمزد: ساعتی 20 دلار و 45 سنت

بیشترین نیاز به کابینت ساز در انتاریو وجود دارد و احتمال افزایش تقاضا نیز وجود دارد. میزان تقاضا در بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نووا اسکوشیا، جزیره پرینس ادوارد و کبک متوسط می باشد. اکثر شاغلان در این حرفه در بخش ساختمان سازی کار می کنند. 95 درصد از کابینت سازان مرد و تنها 5 درصد زن می باشند.

 

خیاط زنانه

پیش نیاز تحصیلی: دیپلم دبیرستان، گواهی، مدرک کارآموزی

حقوق و دستمزد: ساعتی 14 دلار و 35 سنت

بیشترین نیاز به خیاط زنانه در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، نیوبرانزویک و ساسکاچوان وجود دارد. تقاضا در کبک و مانیتوبا متوسط و در انتاریو محدود می باشد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *