صفحه اصلی / اخبار / بازگشت صدها محکوم کانادایی زندان های خارج از کشور، طی پنج سال گذشته

بازگشت صدها محکوم کانادایی زندان های خارج از کشور، طی پنج سال گذشته

bahman-azimi-gif

اتاوا- بر اساس گزارش اخیر سازمان خدمات اصلاحی کانادا، طی 5 سال گذشته، بیش از 251 کانادایی محکوم در کشورهای دیگر به کشور بازگردانده شده اند. در حالی که در این مدت فقط 9 تبعه خارجی زندانی در کانادا به کشورهایشان استرداد داده شده اند.

از سال 1978 به این سو 1 هزار و 917 کانادایی از زندان های خارجی به کانادا منتقل شده و فقط 136 زندانی خارجی کانادا را برای گذراندن دوران محکومیت در کشور خود، ترک کرده اند.  
بیش از سه چهارم محکومین کانادایی (1 هزار و 520 نفر) که از سال 1978 به این سو به کشور بازگشته اند، از زندان های فدرال و ایالتی منتقل شده اند.

کارشناسان می گویند که این ارقام نشان می دهد که برخی از مجرمین به دلیل شرایط بهتر زندان و دسترسی بهتر به خدمات درمانی و برنامه های حمایتی در کانادا، بیشتر مایل به گذراندن دوران محکومیت در داخل کشور می باشند. آنها همچنین ترجیح می دهند به خانواده و دوستان شان نزدیک تر باشند.

اما عوامل دیگر نیز در این میان نقش دارد. از جمله سخت تر بودن مجازات در ایالات متحده و برخی کشورهای دیگر. بسیاری از زندان های واقع در همسایه جنوبی با معضل نژادپرستی و درگیری اعضای باندهای متخاصم با یکدیگر دست به گریبان هستند.

از 250 زندانی کانادایی منتقل شده به کشور طی 5 سال گذشته، 202 نفر از آمریکا بازگردانده شده اند. مابقی از مکزیک، پاناما و جمهوری دومینیکن به کانادا منتقل شده اند.

طی این دوره تنها 9 زندانی خارجی به خارج از کانادا منتقل شده اند. سه نفر به انگلستان، دو نفر به آلمان و یک نفر به هر کدام از کشورهای دانمارک، فرانسه، هلند و آمریکا.

 

سخنگوی رالف گودل، وزیر امنیت عمومی می گوید که دولت لیبرال زندانیان کانادایی را به دلیل احراز اطمینان از دسترسی آنها به برنامه های اصلاح و بازپروری طی دوران محکومیت، به کشور باز می گرداند. اسکات باردسلی می افزاید: محکومین کانادایی پس از پایان دوران محکومیت در زندان های خارجی بلافاصله به کانادا استرداد داده شده و بدون سابقه محکومیت و بدون برخورداری از برنامه های اصلاحی مناسب جهت ادغام صحیح در جامعه، وارد جامعه می شوند. این می تواند امنیت کانادایی ها را تهدید کند. بازگرداندن مجرمین جنسی به خانه برای گذراندن دوران محکومیت، برای احراز اطمینان از ثبت نام آنها در فهرست مجرمین جنسی ضروری است.

طبق گزارش وزارت امور خارجه کانادا، هم اکنون 1 هزار و 339 تبعه کانادا در زندان های خارج از کشور بسر می برند:  
     824 نفر در ایالات متحده
     276 نفر در آسیا / اقیانوسیه
     117 نفر در آمریکا
     79 نفر در اروپا
     43 نفر در آفریقا / خاورمیانه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *