علم و دانش

بازگشت تابلوی به سرقت رفته توسط نازی ها به خانواده یهودی پس از هشتاد و هفت سال

 

 

ده ها سال پس از به سرقت رفتن یک اثر هنری از خانواده یهودی در حین فرار از آلمان در سال 1933، تابلو به صاحبان قانونی آن بازگردانده شد.  

تابلوی زمستان یا Winter که بر آن دو اسکیت باز نقش بسته اند، کار گری ملچرز- نقاش امپرسیونیست آمریکایی است. این تابلو، یکی از 200 اثر هنری است که توسط نازی ها از منزل خانواده  Mosse در برلین سرقت شد. 

خانواده سرشناس و متمول اهل برلین، در روزنامه شان به نام Berliner Tageblatt از نازی ها انتقاد می کردند. این اقدام باعث شد آنها دشمن آلمان تلقی شوند. ماموران با هجوم به منزل آنها، آثار هنری باارزش موجود در آن را به سرقت بردند. 

مراسم عودت تابلو، در مقر پلیس فدرال آمریکا در آلبانی – نیویورک برگزار شد. 

 

 

آنتوانت تی. بیکن (دادستان) طی مراسم گفت: خانواده Mosse به دلیل یهودی بودن همه چیز خود را از دست دادند، اما هرگز ناامید نشدند. با اینکه بازگشت این تابلو، درد و رنجی که این خانواده متحمل شدند را تسکین نمی دهد، اما عدالت را در حق این خانواده اجرا می کند. 

رژیم نازی در فاصله سال های 1930 و 1940، هزاران اثر هنری را از خانواده های یهودی سرقت کرد یا صاحبان آنها را مجبور به فروش آنها به قیمت ناچیز نمود. بانک اطلاعاتی حاوی آثار به سرقت رفته حاوی بیش از 25 هزار قطعه می باشد. 

رودولف موس، ناشر سرشناس از یک خانواده متمول بود. او این تابلو را که همچنین با نام اسکیت بازان شناخته می شود، در نمایشگاه سال 1900 برلین، مستقیما از خالق آن خریداری کرد. 

موس در سال 1920 فوت کرد و کلکسیون آثار هنری و همچنین موسسه انتشاراتی او به دخترش به ارث رسید. 

با به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان، خانواده به آمریکا فرار کردند. غافل از اینکه تابلو نیز از آمریکا سر در آورده بود. 

تابلو از نازی ها به چند فرد دیگر دست به دست شد، تا اینکه به بارتلت آرکل (تاجر) رسید. او این تابلو را در سال 1934 از یک گالری معتبر خریداری کرد. هیچ مدرکی دال بر اینکه آرکل از دزدی بودن تابلو اطلاع داشت، وجود ندارد. 

تابلو از سال 1934 به این سو در Arkell Museum واقع در Canajoharie نیویورک نگهداری می شد. اما در سال 2019 هنگامی که موزه از دزدی بودن تابلو مطلع شد، آن را به FBI تحویل داد. 

این اثر هنری هم اکنون در اختیار بنیاد موس قرار گرفته است که توسط فلیشیا لاچمن-موس، تنها دختر رودولف موس اداره می شود. 

ارزش تابلوی زمستان، صدها هزار دلار برآورد می شود. ارزش واقعی آن در حراجی مشخص خواهد شد. این تابلو به زودی توسط Sotheby’s به حراج گذاشته خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست