اخباراخبار کانادا

بازگشت استاد آزارگر جنسی به کلاس درس دانشگاه

تورنتو- پروفسور دیوید شیملپنینگ ون در اوی، از استادان دانشگاه Brock که با خوراندن الکل به یکی از دانشجویانش در دفتر، او را مورد دست درازی جنسی قرار داد، از هفته آینده به کلاس درس باز می گردد. او در نیم سال دوم سال تحصیلی، مبحث تاریخ را در دانشگاه واقع در سنت کاترین – انتاریو، تدریس خواهد کرد. در حالی که از سال 2016 به این سو و در پی تحقیقات 3 ماهه مسوولین دانشگاه در مورد اتهام سوء استفاده جنسی، در هیچ کلاسی حاضر نشده بود. مسوولین دانشگاه با انتشار بیانیه ای، خبر بازگشت استاد مورد اشاره به کار را پس از مواجه شدن با جریمه انضباطی، اعلام کردند. در عین حال تاکید کردند که دانشگاه شرایطی را برای ادامه کار استاد و حضور او در کلاس درس تعیین کرده است. اما مخالفان بازگشت نامبرده به کلاس درس معتقدند که مسوولین دانشگاه همچون سایر موارد آزار و خشونت جنسی، حق و حقوق قربانی را در نظر نگرفته اند.

دانشجوی مورد اشاره طی گفتگو با خبرنگار CBC فاش کرد که در سال 2014، ون در اوی، وی و یک دانشجوی پسر را پس از صرف مشروب در یک بار، به دفترش دعوت کرد. ساعتی بعد، وقتی با استاد تنها شد، ون در اوی مشروب دیگری به او تعارف کرد و او را مورد دست درازی جنسی قرار داد. وقتی استاد با اعتراض دانشجو مواجه شد، به او پیشنهاد کرد، که به عنوان دو فرد بالغ هفته ای یک بار در دفتر کار او با یکدیگر ملاقات کرده و با همدیگر رابطه داشته باشند. دانشجو، بلافاصله مورد را به مسوولین دانشگاه گزارش کرد، ولی وقتی با اصرار مسوولین مبنی بر محرمانه نگه داشتن واقعه روبرو شد، موضوع را نزد رسانه ها فاش کرد.

لازم به ذکر است که دانشجوی دیگری نیز اتهامات مشابه را بر علیه ون در اوی مطرح کرده بود، اما شکایت او به دلیل فقدان سند و مدرک به نتیجه نرسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0