اخباراخبار کانادا

بازگشایی کلیه فروشگاه ها در تورنتو و ناحیه پیل از هفته آینده؛ انتقال این مناطق به کد خاکستری

 

تورنتو- به تصمیم دولت انتاریو و به نقل از CP24، برای اولین بار طی بیش از 3 ماه گذشته، کلیه فروشگاه های غیرضروری در تورنتو و ناحیه پیل از هفته آینده اجازه بازگشایی و پذیرش مشتریان در فروشگاه را خواهند داشت. دو منطقه تورنتو و پیل همچنین به محدوده کد خاکستری منتقل می شوند. 

همانطور که می دانید به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید-19، از اواخر نوامبر خرید حضوری به استثنای فروشگاه های عرضه کننده کالاهای ضروری، از سایر فروشگاه ها در این مناطق ممنوع شده بود. 

به تصمیم دولت داگ فورد، این بیزنس ها می توانند از ساعت 12:01 بامداد دوشنبه به روی مشتریان بازگشایی شوند. از تاریخ مورد اشاره، دستور خانه نشینی در تورنتو و پیل برچیده شده و این دو منطقه مجددا به چهارچوب کدگذاری رنگی باز می گردند. 

در مناطق خاکستری، بسیاری از بیزنس ها همچنان بسته می مانند، اما خرده فروشی های غیرضروری با 25 درصد ظرفیت معمول مجاز به پذیرش مشتری می باشند. سوپرمارکت ها، داروخانه ها و بقالی ها با ظرفیت 50 درصد دایر خواهند بود. 

انتقال به منطقه خاکستری همچنین به معنای مجاز شدن اجتماع حداکثر 10 نفر در فضای باز می باشد. 

 

 

کریستین الیوت، وزیر بهداشت و درمان انتاریو با صدور بیانیه خبری اعلام کرد: دولت ما رویکرد محتاطانه و ایمن را در پیش گرفته است و به دلیل پیشرفت های حاصل شده در کنترل پاندمی، کلیه مناطق استان به زودی از لاک داون خارج خواهند شد. 

الیوت افزود: علیرغم این گام مثبت و رو به جلو، بازگشت به چارچوب کدگذاری رنگی به معنای بازگشت به وضعیت نرمال نیست. همزمان با واکسیناسیون تعداد بیشتر انتاریایی ها، ادامه اقدامات بهداشت عمومی و خانه نشینی تا جای ممکن، برای حفاظت از خود، عزیزان و جامعه توصیه می شود. 

سایر قسمت های GTA ، از جمله مناطق یورک ، هالتون و دورهام ، همه در منطقه قرمز قرار دارند که به رستوران ها امکان می دهد از مشتریان در فضای داخل پذیرایی کرده و سالن های بدن سازی و آرایشگاه ها باز شوند. 

دولت استان امروز اعلام کرد که واحد بهداشت عمومی منطقه  North Bay Parry Sound District از روز دوشنبه به منطقه قرمز منتقل خواهد شد.

جان توری، شهردار تورنتو تاکید کرد که مقامات این شهر برای جلوگیری از یک لاک داون دیگر تلاش می کنند. 

لازم به یادآوریست که مسوولین آژانس های بهداشت عمومی تورنتو و ناحیه پیل خواهان ادامه لاک داون برای مدتی دیگر به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر انواع جهش یافته و جدید ویروس بودند.  

جان توری در گفتگو با CP24 گفت، با اینکه بسیاری از مردم خواهان برچیده شدن محدودیت ها در تورنتو می باشند، اما موارد ابتلا در این شهر همچنان بالا می باشد. وی گفت: بسیاری می گویند که باید به منطقه قرمز منتقل شویم تا رستوران ها باز شوند. ای کاش می توانستیم، اما آمار ابتلا در مناطق قرمز هم اکنون 40 نفر در هر 100 هزار نفر است، در حالی که این نسبت در تورنتو 72 نفر و در ناحیه پیل 100 نفر است. این اعداد و ارقام نگران کننده اند. موارد ابتلا به سویه های جدید نیز طی هفته گذشته دو برابر شده است. 

تورنتو بیش از 100 روز متوالی است که در لاک داون بسر می برد. شهردار با اذعان به نارضایتی مردم از او به دلیل حمایت از تمدید تعطیلی ها، گفت: معتقدم کاری که ما انجام می دهیم، جلوی لاک داون بعدی را می گیرد. از نظر من بدترین نتیجه ممکن این خواهد بود که 4 یا 6 هفته دیگر مجبور به اعمال لاک داون دیگر بشویم. آن هم در فصل بازگشایی پاسیوی رستوران ها.  به همین دلیل گمان نمی کنم ساکنان تورنتو خواهان یک لاک داون دیگر باشند.

دولت انتاریو، همچنین جمعه 5 مارچ، هفت منطقه دیگر استان را به کدهای رنگی مختلف منتقل کرد. 

کد قرمز (کنترل):

* پیتربور

* سادبوری و حومه

* سیمکو-ماسکوکا

 

کد نارنجی (محدود):

* هالدیمند-نورفولک

* تیمیسکامینگ

 

کدر زرد (محافظت): 

* هالیبرتون، کاوارتا، پاین ریج

* رنفرو کاونتی 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست