اخباراخبار کانادا

بازگشایی مجلس انتاریو و برنامه های دولت داگ فورد

تورنتو- نمایندگان مجلس انتاریو از سه شنبه 19 فوریه به مجلس بازگشته اند تا به بررسی چندین لایحه مهم و جنجالی، از جمله اصلاحیه سیستم درمانی و لایحه بودجه بپردازند. مسلما دولت محافظه کار داگ فورد برای به تصویب رساندن لوایح پیشنهادی در اسرع وقت تلاش خواهند کرد. بد نیست در اینجا به برخی از برنامه های پیش روی دولت اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

 

  • لایحه اصلاح سیستم درمانی

 

اینطور که به نظر می رسد یک تغییر اساسی در سیستم درمانی انتاریو در راه است. بر اساس اسنادی که در اختیار CBC قرار گرفته است، دولت فورد به دنبال تغییر کامل ساختار اداری بین وزارت بهداشت و ارائه کنندگان خدمات درمانی است.  بر اساس لایحه پیشنهادی، بیمارستان ها، مراکز ارائه خدمات مراقبت طولانی مدت، آژانس های ارائه کننده خدمات درمانی در منزل و کلینیک های محلی در یکدیگر ادغام شده و گروه واحدی به نام My Care Groups را تشکیل خواهند داد. محافظه کاران همچنین طی هفته آینده نتیجه تحقیقات هیئت ویژه در مورد ظرفیت محدود بیمارستان ها را دریافت خواهند کرد.

 

  • لایحه اصلاح سیستم آموزشی

 

طی چند ماه آینده انتظار شنیدن مکرر نام لیزا تامسون، وزیر آموزش و پرورش در اخبار را داشته باشید. تامسون، قصد بزرگتر کردن سایز کلاس های درس در مقطع ابتدایی، برداشتن سقف تعیین شده برای تعداد دانش آموزان در هر کلاس تا مقطع سوم ابتدایی را دارد. وزارت آموزش و پرورش همچنین احتمال حذف آموزگاران مقطع کودکستان و جایگزین کردن آنها با مربیان کودک یا Early-Childhood Educators را بررسی می کند. دولت به زودی برنامه خود برای موضوع درسی <آموزش جنسی> در مدارس را اعلام خواهد کرد.

 

  • لایحه بودجه

 

دولت به احتمال زیاد طی دو ماه آینده لایحه بودجه را به مجلس می برد. این لایحه احتمالا پاسخ سوالی که داگ فورد و ویک فیدلی (وزیر دارایی انتاریو) با آن روبرو بودند را ارائه خواهد کرد. اینکه محافظه کاران چه موقع از شر کسری بودجه 13.5 میلیارد دلاری به ارث رسیده از دولت لیبرال سابق خلاص خواهند شد؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان