اخباراخبار کانادا

بازگشایی اقتصادی کانادا علیرغم بالا بودن موارد ابتلا و کافی نبودن تست های تشخیصی

کانادا- CBC News: شهرهای کانادا پس از چند ماه از حالت قرنطینه اجباری خارج شده و فعالیت های اقتصادی را از سر گرفته اند. با این حال سوالات بی پاسخ در باره علت بالا بودن موارد ابتلا به COVID-19 در برخی استان های کشور، بخصوص انتاریو و کبک همچنان وجود دارند. 

دکتر مایکل گاردام، متخصص بیماری های عفونی و یکی از مدیران بیمارستان Humber River تورنتو که در دوران پاندمی SARS و H1N1 نیز خدمت کرده است می گوید: ابهامات و ناشناخته ها نگران کننده و ترسناک اند. 

در انتاریو، استانی که شمار موارد روزانه ابتلا روند رو به صعود داشته، به تعداد کافی تست تشخیصی انجام نمی شود. این مساله باعث شده مسوولین آژانس های بهداشتی محلی نگرانی خود را از بازگشایی زودهنگام بیزنس ها ابراز کنند. 

دکتر لارنس لو، مقام بهداشتی ناحیه پیل در غرب تورنتو، بازگشایی برخی بیزنس ها در انتاریو از ابتدای هفته جاری را با توجه به ریسک ابتلا، اشتباه می داند و می گوید موارد جدید ابتلا در استان (بین 300 تا 500 نفر در روز) مشابه وضعیت روزهای نخست قرنطینه است. 

دکتر کریس مکی، مسوول آژانس سلامت عمومی شهر لندن-انتاریو نیز با همکاران خود همعقیده است و می گوید دولت انتاریو با توجه به افزایش موارد جدید ابتلا طی هفته گذشته، بایستی در مورد بازگشایی اقتصادی تجدید نظر نماید. 

 

 

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان انتاریو در پاسخ به سوال خبرگزاری CBC در مورد محل و منشاء دقیق موارد جدید ابتلا در استان با انتشار بیانیه تاکید کرد که مساله شخصا از سوی  دکتر دیوید ویلیامز، مقام ارشد درمانی انتاریو تحت بررسی است و نامبرده آژانس های سلامت عمومی محلی را به جمع آوری اطلاعات بیشتر جهت شناسایی منشاء سرایت ویروس ملزم کرده است. 

کارشناسان می گویند برچیدن زودهنگام محدودیت ها بدون در اختیار داشتن تصویر واضح از وضعیت پاندمی در استان و با توجه به کافی نبودن شمار تست های تشخیصی نگران کننده می باشد. دکتر عرفان دالا، از استادان دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو دولت را به اقدام محتاطانه در بازگشایی اقتصادی فراخوانده است. 

در کبک بازگشایی اقتصادی علیرغم بالا بودن موارد جدید ابتلا آغاز شده است. تنها طی پنجشنبه 21 می، 720 مرود جدید ابتلا و 82 فوت در استان ثبت شد. دکتر هوراسیو آرودا، مقام ارشد درمانی کبک در کنفرانس خبری اخیر به پایین بودن شمار تست های تشخیصی در استان اذعان داشت. در گزارش اخیر آژانس بهداشت عمومی کبک به علت ادامه پاندمی در استان علیرغم تعطیلی های چند ماهه اشاره نشده است. 

برخی دیگر از استان های کانادا وضعیت به مراتب بهتری دارند. آلبرتا برای شناسایی ناقلین احتمالی، از افرادی که مبتلایان با آنها تماس نزدیک داشتند تست می گیرد تا قرنطینه اجباری در مورد آنها اعمال بشود.

بریتیش کلمبیا که در ابتدا به نظر می رسید یکی از آلوده ترین استان های کانادا باشد، در کاهش موارد جدید ابتلا موفق عمل کرده است و تست های تشخیصی و ردگیری تماس های افراد مبتلا را بصورت گسترده انجام می دهد. 

اگر بازگشایی ها که بصورت مرحله ای انجام خواهند شد، سبب بازگشت موج دوم پاندمی بشود، کانادایی ها بایستی خود را برای محدودیت های بیشتر و طولانی تر ، حداقل تا ساخته شدن واکسن آماده کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!