صفحه اصلی / اخبار / بازداشت یک زن کانادایی به اتهام قاچاق دارو در استرالیا

بازداشت یک زن کانادایی به اتهام قاچاق دارو در استرالیا

استرالیا- ماموران مرزی استرالیا، یک زن کانادایی دیگر را به جرم قاچاق دارو در چمدان، بازداشت کردند. این زن 43 ساله، پنجشنبه گذشته در بدو ورود به فرودگاه بین المللی ملبورن با پرواز هند، توسط ماموران گمرک بازداشت شد. او به همراه یک مرد 38 ساله پرتغالی به ملبورن سفر کرده بود. این مرد نیز بازداشت شده است.

زوج مورد اشاره، در هنگام عبور از گمرک، برای بازرسی دقیق تر وسایل شان انتخاب شدند. ماموران در چمدان آنها چندین بطری با برچسب Body Milk،Pure Coconut Oil  و Magic Cleaner کشف کردند. پس از آزمایش محتویات درون بطری ها، ماموران به وجود GHB و Ketamine در آنها پی بردند. آنها متهم به قاچاق 200 میلی لیتر GHB و 800  میلی لیتر Ketamine به کشور می باشند.

GHB یا gamma-Hydroxybutyrate به عنوان آنتی اکسیدانت استفاده می شود، اما دز بالای آن به عنوان rape drug (داروی مخدری که در مشروب قربانی ریخته شده و سبب بی هوش شدن او می شود) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Ketamine یک داروی بیهوشی است که در کلوب های شبانه محبوبیت زیادی دارد.

زوج متخلف و وسایل همراه شان به پلیس فدرال استرالیا تحویل داده شدند. آنها با حداکثر 25 سال زندان روبرو می باشند.

طی چند سال اخیر، موارد بازداشت مسافران کانادایی در استرالیا به جرم قاچاق مواد مخدر افزایش پیدا کرده است. ایزابل لاگاس 30 ساله (مدل سابق مجلات پورن)، ملینا رابرژ 25 ساله و آندره تامین 65 ساله اتهامات قاچاق مواد مخدر را پذیرفتند.

اکتبر سال گذشته سه کانادایی دیگر نیز که به اتهام قاچاق کوکائین به ارزش 20 میلیون دلار در فرودگاه سیدنی بازداشت شده بودند، به زندان محکوم شدند. عضو چهارم گروه، هنوز محاکمه نشده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *