اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

بازداشت و اخراج دانشجوی خارجی به جرم نقض مقررات کار در حین تحصیل

تورنتو- جوباندیپ ساندو، دانشجوی خارجی شاغل به تحصیل در کانادا از پنجاب – هند که در حین تحصیل به عنوان راننده کامیون کار می کرد، بازداشت شده و به زودی اخراج خواهد شد.

13 دسامبر 2017، ساندوی 22 ساله در حین هدایت رانندگی با کامیون از مونترال به تورنتو در بزرگراه 401، توسط پلیس انتاریو (OPP) متوقف شد. چند دقیقه بعد، ساندو بدون دریافت هر گونه توضیح، دستبند به دست به اتومبیل پلیس منتقل شد. ساندو در پایان تحقیقات پلیس، متهم شد که مقررات کار در حین تحصیل برای دانشجویان خارجی را نقض کرده و در واقع بیشتر از حداکثر ساعت تعیین شده در هفته، کار کرده بود. ساندو می گوید که برای تامین مخارج ادامه تحصیل در کانادا چاره ای جز اشتغال تمام وقت نداشت.

طبق قوانین کانادا، دانشجویان خارجی در کانادا مجازند بدون نیاز به دریافت ویزای کار، 20 ساعت در هفته کار کنند. این دانشجویان در تعطیلات تابستانی می توانند به صورت تمام وقت به کار مشغول باشند. افرادی که مایل به اشتغال تمام وقت در کانادا می باشند، بایستی ویزای کار دریافت نمایند و نه ویزای تحصیلی. بالا بودن شهریه (حدود 27 هزار دلار برای دانشجویان خارجی)، ساندو و بسیاری از دانشجویان خارجی را با مشکلات مالی جدی روبرو کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0