اخباراخبار جهان

بازداشت متهمین کشتار وحشیانه سه زن و شش کودک آمریکایی در مکزیک

 مکزیک– در پی حمله 4 نوامبر قاچاقچیان مواد مخدر به اتومبیل های حامل چند زن و کودک آمریکایی در مکزیک که به کشته شدن 3 زن و 6 کودک انجامید، پلیس مکزیک چندین فرد را بازداشت کرده است. 

قربانیان عضو چند خانواده کلیسای مورمون بودند که به صورت گروهی در ایالت Sonora سفر می کردند. پلیس احتمال می دهد که قربانیان در میانه درگیری و جنگ بین دو باند قاچاق، یعنی کارل Sinaloa و Juarez گرفتار شده بودند. دولت مکزیک در تحقیقات خود از FBI کمک خواسته است. 

9 شهروند آمریکایی، عضو جامعه مسیحی های مورمون ساکن شمال مکزیک، در Rancho Del Moore در نزدیکی مرز آمریکا و در داخل خاک مکزیک، توسط افراد مسلح وابسته به کارتل مواد مخدر کشته شدند. 

دوین لانگفورد، یک نوجوان 13 ساله که با گروه سفر می کرد، با پنهان کردن کودکان مجروح در میان بته ها، برای درخواست کمک 14 مایل با پای پیاده به راه افتاد. او در این حادثه مادر و دو برادر کوچکترش (ترور 11 ساله و روگان 2 ساله) را از دست داد. پدر دوین، او را قهرمان توصیف کرد. 

 

 

پس از حمله وحشیانه، 100 عضو جامعه مورمون، مکزیک را ترک کردند. 

مورمون ها در قرن 19 برای گریز از آزار و شکنجه از آمریکا به مکزیک رفتند و اغلب دارای تابعیت دو کشور می باشند. جمعیت آنها در آمریکا به 6 و نیم میلیون نفر می رسد. مورمون، آیینی احیاگر محسوب می شود و پیروان آن معتقدند که تعالیم و نهاد کلیسا بر اثر نافرمانی انسان در سده های اولیه مسیحیت به انحراف رفته و پس از وحی الهی به جوزف اسمیت (بنیانگذار کلیسا) دوباره احیا شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *