اخباراخبار کانادا

بازداشت سردبیر سابق وایس کانادا به اتهام قاچاق کوکائین به استرالیا

تورنتو- پلیس RCMP، یاروسلاو پاستوخوف 28 ساله، سردبیر سابق موسسه رسانه ای Vice Canada را به اتهام توطئه برای قاچاق کوکائین به استرالیا بازداشت کرده است. نامبرده با نام هنری Slava pastuk یا Slava P مقاله می نوشت.
پاستوخوف دوشنبه 4 فوریه 2019 در دادگاه حاضر و تفهیم اتهام شد. مدیریت موسسه رسانه ای Vice Canada در سال 2016 و پس از شکایت برخی از کارکنان در مورد او، رابطه کاری اش با نامبرده را قطع کرد. لازم به ذکر است که اتهامات مورد اشاره اولین بار در سال 2016 از سوی National Post مطرح شد. اما پاستوخوف از تورنتو به مونترال نقل مکان کرد و با تغییر نام، زندگی جدیدی را آغاز کرد.

علی تاکی لالجی که در سال های 2013 و 2014 به عنوان مسوول فروش در Vice کار می کرد نیز با اتهامات مشابه روبرو شده است.
لالجی و پاستوخوف، 31 ژانویه بازداشت شدند. آنها متهم اند که در دسامبر 2015 ترتیب سفر 5 جوان (4 کانادایی و 1 آمریکایی) به سیدنی را داده اند. این 5 فرد در چمدان های خود کوکائین جاسازی کرده بودند. 5 مسافر، در فرودگاه سیدنی شناسایی و بازداشت شدند. مقامات استرالیایی، 37 کیلوگرم کوکائین درجه یک که در 81 بسته مهر و موم شده جاسازی شده بود را کشف کردند. متهمین اتهامات وارده از سوی مقامات استرالیایی را پذیرفته و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *