صفحه اصلی / اخبار / بازداشت زن انتاریویی در آمریکا به جرم رانندگی با گواهینامه کانادایی

بازداشت زن انتاریویی در آمریکا به جرم رانندگی با گواهینامه کانادایی

جورجیا/آمریکا- امیلی نیلد، 27 ساله، بدترین روز زندگی اش را در جورجیا سپری کرد. حدود یک ماه قبل، نیلد با اتومبیل از ایالت جورجیا عازم تنسی بود. او که به تازگی مدرک فوق لیسانس زمین شناسی را دریافت کرده بود، در بزرگراه I-75 که گذرگاه کانادایی ها برای سفر جاده ای به فلوریدا می باشد حرکت می کرد که توسط پلیس به دلیل حرکت با سرعت غیرمجاز متوقف شد.

پلیس از نیلد گواهینامه اش را خواست. نیلد گواهینامه کانادایی اش را ارائه کرد، اما مامور آمریکایی از پذیرش گواهینامه کانادایی خودداری کرد. اصرار نیلد در مورد معتبر بودن گواهینامه اش در آمریکا باعث شد که مامور پلیس از او مدرک شناسایی یا گذرنامه کانادایی را برای اثبات هویت بخواهد. نیلد کپی گذرنامه و کارت Nexus و همچنین تصویر گواهی تولدش را روی تلفن همراهش داشت و آن را به افسر پلیس نشان داد. اما مامور اصرار کرد که نیلد باید اصل مدارک را ارائه کند. سپس بر دستان نیلد دستبند زده و او را به اتهام رانندگی بدون گواهینامه بازداشت و به زندان منتقل کرد. نیلد در پاسگاه پلیس با اتهام رانندگی بدون گواهینامه و حرکت با سرعت 77 مایل در ساعت در منطقه با حداکثر سرعت 70 مایل در ساعت، روبرو شد. پلیس از او عکس گرفته و اثر انگشت برداشت.

نیلد که در حین انتقال به پاسگاه پلیس، موفق شده بود ویدیویی از خود و واقعه را در SnapChat به اشتراک بگذارد، امیدوار بود که دوستانش با دیدن فیلم به یاری اش بشتابند. یکی از دوستان موفق شد محل نیلد در شهر Adel را شناسایی کند و با دفتر کلانتر Cook County جورجیا تماس بگیرد. ماموران با گفتگوی نیلد با دوست اش موافقت کردند، اما درخواست او برای گفتگو با کنسولگری کانادا را رد کردند.

دادگاه وجه الضمان نیلد را 880 دلار آمریکا تعیین کرد. نیلد پس از پرداخت هزینه با کردیت کارت و همچنین پرداخت 200 دلار بابت خارج کردن اتومبیل اش از توقیف پلیس، آزاد شد.

او که به شدت نگران درج سوء سابقه کیفری بود، بر بی گناهی اش اصرار داشت. سه روز بعد از آزادی به قید ضمانت، متیو بنت قاضی دادگاه استیناف اتهامات وارده را باطل اعلام کرد. خوشبختانه با تلاش های وکیل نیلد، قول پاک شدن سوء سابقه کیفری نیلد داده شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *