اخباراخبار کانادا

بازداشت ریما منصور و متلاشی شدن شبکه قاچاق اسلحه توسط پلیس تورنتو  

تورنتو- به گزارش CTV News، پلیس تورنتو در پی شناسایی و بازداشت زنی در مرز آمریکا با 25 قبضه اسلحه جاسازی شده در باک بنزین اتومبیل SUV، شبکه قاچاق اسلحه را متلاشی کرد. این زن 50 ساله ساکن تورنتو به نام ریما منصور، 31 اکتبر توسط ماموران مرزی در گذرگاه مرزی آمریکا و کانادا متوقف شد. وی قصد بازگشت به کشور از طریق گذرگاه Peace Bridge واقع در Fort Erie انتاریو را داشت. اتومبیل Nissan Rogue کرایه ای توسط ماموران مورد تفتیش کامل قرار گرفت. پس از بررسی باک بنزین، اسلحه ها که در پلاستیک بسته بندی شده بودند، کشف شدند. راننده اتومبیل به نام ریما منصور با 25 اتهام، از جمله وارد کردن اسلحه غیرقانونی، همراه داشتن اسلحه و مهمات روبرو شد.

یک روز پس از شناسایی و بازداشت ریما منصور، پلیس چند خانه و اتومبیل را در GTA مورد تفتیش قرار داد و سه فرد دیگر به نام آلن کانینگهام 52 ساله (ساکن برمپتون)، کالین لوی 52 ساله (ساکن برمپتون) و ویلیام داتا 41 ساله (ساکن اجکس) را بازداشت کرد. نامبردگان با چندین فقره اتهام مرتبط با سلاح گرم روبرو می باشند. در جریان تفتیش، 5 قبضه سلاح، 13 کیلوگرم ماری جوانا، 136 بسته مهمات، 280 گرم کوکائین و 45 هزار دلار پول نقد کشف شد. ارزش 30 قبضه اسلحه کشف شده، بیش از 100 هزار دلار برآورد شده است.

جیمز ریمر، معاون پلیس تورنتو از واحد مبارزه با سلاح گرم طی کنفرانس خبری نتیجه تحقیقات چند ماهه پلیس با کد رمز Project Belair که به بازداشت خانم منصور و متلاشی شدن شبکه قاچاق منجر شد را تشریح کرد. وی گفت: <این سلاح ها به قصد فروش به مجرمین و باندهای خلاف در تورنتو و GTA وارد کشور شده اند.> سلاح های دستی که به قیمت 300 تا 500 دلار در آمریکا قابل خرید می باشند، پس از قاچاق شدن به کانادا به قیمت 2 هزار تا 5 هزار دلار به فروش می رسند.

به دنبال افزایش جرم و جنایت مسلحانه در شهرهای عمده کانادا، دولت فدرال در حال بررسی احتمال ممنوع شدن اسلحه در کشور می باشد. از ابتدای سال جاری به این سو، بیش از 350 تیراندازی در تورنتو رخ داده و 45 نفر جان خود را از دست داده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0