اخباراخبار کانادا

بازتاب نتیجه انتخابات کانادا در رسانه های جهان

صندوق های آراء چهل و چهارمین انتخابات کانادا شمرده شد و ترودو بار دیگر به قدرت بازگشت. اما ببینیم رسانه های جهان، به روایت وبسایت استار، چه طور نتیجه این انتخابات پاندمی زده را پوشش دادند.

نیویورک تامیز نوشت: ترودو به دوران نخست وزیری خود اضافه کرد اما از به دست آوردن اکثریت بازماند. هرچند نخست وزیر کانادا هدف خود را از جلو انداختن انتخابات، کسب اجازه حزب لیبرال از مردم برای اجرای برنامه های خود در پایان دادن به پاندمی و احیای کشور اعلام کرد، اما اکثر مردم گمان می کنند هدف او بهره گیری از محبوبیت خود برای بازپس گیری کرسی هایی بود که این حزب در اننتخابات 2019 از دست داده بود. به هر حال، هدف او هرچه که بود، این اقدام بی نتیجه ماند.

فایننشال تایمز جاستین ترودو را نخست وزیر منتخب کانادایی ها بدون دستیابی به اکثریت توصیف کرد. این نشریه نوشت با وجود اینکه ترودو نتوانست رای حداکثری مردم را به دست بیاورد، اما در این میان سرنوشت ارین اوتول نا معلوم مانده است. رهبر محافظه کار که قرار بود با همدلی در زمینه های مقابله با تغییرات آب و هوایی، تجلیل از نقش مهاجران در کانادا و احترام به حقوق اقلیت ها دایره طرفداران این حزب را افزایش دهد، از این مهم بازماند و حالا معلوم نیست محافظه کاران کار خود را با این سیاست های لیبرالی ادامه بدهند یا به سیاست های سابق خود متمایل شوند.

بی بی سی نیز با اعلام نتیجه انتخابات آن را پرهزینه ترین انتخابات کانادا خواند که نقشه سیاسی کشور را دست نخورده باقی گذاشت. گاردین برگزاری انتخابات زودرس را قمار ترودو برای به دست آوردن مجلس توصیف کرد که با توجه به همزمانی آن با موج چهارم پاندمی مورد انتقاد شدید احزاب مخالف واقع شد.سی ان ان نوشت هرچند ترودو خود را پیروز انتخابات معرفی می کند اما باز هم موفق به تشکیل دولت اکثریت نشد. این خبرگزاری ادامه داد ترودو با تکیه بر نحوه مدیریت پاندمی گمان می کرد خواهد توانست اکثریت آراء مردم را از آن خود کند. اما با ورود به رقابت های انتخاباتی، نظرسنجی ها سمت و سوی دیگری به خود گرفت و ارین اوتول، رهبر محافظه کاران، جای خود را در آراء مردم باز کرد. به نوشته سی ان ان، هرچند کووید-19، گرانی مسکن، و قانون اسلحه همگی از مشکلات کشور شمرده می شد، اما موضوع اصلی که مردم را از ترودو دور کرد قانع نشدن آنها دربارهضرورت برگزاری انتخابات در شرایط پاندمی بود. واشنگتن پست در توصیف این انتخابات نوشت: رای گیری روز دوشنبه در کانادا از نظر بسیاری، نه تنها غیر ضروری بود بلکه دور از شور و اشتیاق همیشگی مردم، منجر به شکل گیری صحنه های اعتراض آمیز زشتی مانند دشنام دادن و حتی سنگ پرانی به سوی ترودو شد


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست