اخباراخبار کانادا

بازار مسکن تورنتو در مقایسه با بازار جهانی چندان گران نیست

تورنتو- همه از گران بودن تورنتو اطلاع دارند، اما آیا تورنتو در سطح جهانی نیز گران می باشد؟ پاسخ این سوال طبق رتبه بندی موسسه آلمانی لیستینگ املاک اجاره ای به نام Nestpick، منفی است. به گفته دست اندرکاران این موسسه، تورنتو در میان 50 شهر طراز اول و پرطرفدار جهان، از نظر اجاره بها مکان های میانه جدول را اشغال کرده است.

Nestpick، که اجاره بهای پانصد هزار آپارتمان در 200 شهر جهان را استخراج کرده است، میزان دستمزد مورد نیاز یک فرد شاغل برای اجاره آپارتمان در یکی از مناطق جذاب شهر را برآورد کرده است. سپس، لیست 50 بازار گران جهان را منتشر کرده است. در جدول جدید، تورنتو مکان 27 را اشغال کرده است.
بر اساس برآورد Nestpick، یک فرد شاغل با حداقل دستمزد بایستی 195 ساعت در ماه کار کند تا بتواند یک سوئیت یک نفره را در دان تاون تورنتو اجاره کند. یک مستاجر تورنتویی، برای اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در تورنتو به ماهانه 5 هزار و 499 دلار درآمد نیاز دارد. در حالی که برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه یا بیشتر به 8 هزار و 499 دلار درآمد ماهانه نیاز خواهد داشت.

خانواده ها برای زندگی در محله های اعیان نشین لندن، سان فرانسیسکو، هنگ کنگ و منهتن به درآمد ماهانه 15 هزار تا 21 هزار و 603 دلاری نیاز دارند. بنابراین می بینیم که درآمد ماهانه حدود 9 هزار دلاری مورد نیاز خانواده های تورنتویی در مقایسه با این اعداد و ارقام چندان زیاد نیست.
گران ترین محله های جهان، در موناکو، سئول، برمودا و سان فرانسیسکو قرار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!